تهدید فیلمسازان ایرانی منتقد چین از سوی سپاه پاسداران

رسول‌اف از تهدید دستگیری و ممنوعیت فعالیت فیلمسازان امضاء کننده بیانیه پرده برداشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

محمد رسول‌اف، فیلمساز ممنوع‌الخروج ایرانی، ظهر چهارشنبه 18 فروردین 1400، فاش کرد تعدادی از فیلمسازان که بیانیه مشترکی در انتقاد از قرارداد 25 ساله ایران و چین امضاء کرده بودند، از سوی خبرنگار مشرق‌نیوز، رسانه نزدیک به سپاه پاسداران برای پس گرفتن امضاء تحت فشار قرار گرفته و تهدید شده‌اند.

رسول‌اف در صفحه توئیترش نوشت که پس از انتشار بیانیه 18 فیلمساز درباره سند همکاری 25 ساله ایران با چین، خبرنگار مشرق‌نیوز با اغلب امضاکنندگان تماس گرفته تا امضای خود را پس بگیرند.

این فیلمساز ممنوع‌الخروج و داور جشنواره‌های بین‌المللی تاکید کرد که خبرنگار وابسته به سپاه به فیلمسازان هشدار داده که در صورت ابراز ندامت نکردن، به زودی دستگیر و از سوی جواد ظریف ممنوع‌الکار می‌شوند.

شوخی کاربران با سلاح «ظریف»

تهدید سپاه به فیلمسازان با اسم «ظریف»، از دید کاربران پنهان نمانده و آن را بخشی از نمایش دو حزبی حکومت برای رای آوردن محمد جواد ظریف در صورت نامزدشدن‌ وی در انتخابات نزدیک پیش رو دانسته‌اند.

به نظر می‌رسد برخی از کاربران، با گسترده شدن کارزارهای عدم شرکت در انتخابات ریاست جمهوری، به کوچکترین اقدام نهادهای درون حاکمیت برای گرم کردن تنور انتخابات در اواخر دولت روحانی، واکنش نشان می‌دهند.

محمد رسول‌اف، با به اشتراک‌گذاری ویدیویی کوتاه از رهبر جمهوری اسلامی مبنی بر مسئله نداشتن جمهوری اسلامی با دگراندیشان همچنین گروهی از کاربران را به تفسیر نظام از مفهوم «دگراندیش» واداشته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید