بایدن: همچنان در نبرد مرگ و زندگی با کرونا هستیم

تاکید رئیس جمهوری آمریکا برضرورت فراهم کردن واکسن برای همه کشورهای جهان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، شامگاه سه‌شنبه 6 آوریل 2021، با هشدار درباره انتشار سریع سویه‌های جهش‌یافته از ویروس کرونا، تاکید کرد که ایالات متحده همچنان در نبرد مرگ و زندگی با ویروس کرونا به سر می‌برد.

به گزارش خبرگزاری‌ها، جو بایدن، گفت که واکسن‌های مخصوص پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا از ابتدای روز 19 آوریل برای همه افراد آمریکایی‌ بالغ فراهم خواهد شد.

بایدن تاکید کرد که کاخ سفید از طرح‌هایی مبنی بر ضرورت «همراه داشتن مدرک به نشانه واکسینه شدن آمریکایی‌ها»، حمایت نمی‌کند.

رئیس جمهوری آمریکا گفت که در «اواخر ماه مه آینده اغلب افراد بالغ در آمریکا دست‌کم یک دوز از واکسن کرونا را دریافت خواهند کرد».

او افزود:«روزانه 3 میلیون دوز از واکسن (ضد کرونا) را توزیع می‌کنیم، بیش از 20 میلیون دوز به طور هفتگی».

بایدن هشدار داد که «سویه‌های جدید جهش‌یافته از ویروس کرونا به سرعت در حال انتشار است و تعداد مبتلایان در برخی مناطق نیز در حال افزایش است».

او همچنین افزود:«حتی ما که به سرعت و در مسیر درست گام بر می‌داریم، تاکنون به نیمه راه واکسیناسیون همه آمریکایی‌ها، نرسیده‌ایم».

ویروس کرونا
ویروس کرونا

بایدن گفت که واکسیناسیون در ایالات متحده آمریکا طی 75 روز از آغاز دوره ریاست جمهوری او، روز دوشنبه از مرز 150 میلیون دوز گذشته است.

او افزود که آمریکا در مسیر دست‌یابی به 200 میلیون دوز از واکسن کرونا در دوره 100 روزه از آغازه ریاست جمهوری او است.

جو بایدن ضمن درخواست از مردم آمریکا برای پایبندی به قواعد ایمنی و سلامت در پیشگیری از انتشار پاندمی کرونا، گفت:« به پایان مسیر در مبارزه با کرونا نرسیده‌ایم و همچنان کارهای بزرگی پیش ‌رو داریم».

رئیس جمهوری آمریکا همچنین سخنانش را با تاکید بر فراهم کردن واکسن برای همه کشورهای جهان به پایان برد و گفت:«تا زمانی که واکسن برای همگان در تمام کشورهای جهان فراهم نشود، در برابر ویروس ایمن نخواهیم شد».

جين ساکی سخنگوی کاخ سفید
جين ساکی سخنگوی کاخ سفید

از سویی کاخ سفید تاکید کرد که از هر گونه طرحی مبنی بر «همراه داشتن مدرک به نشانه دریافت واکسن از سوی آمریکا» حمایت نمی‌کند.

جین ساکی، سخنگوی کاخ سفید نیز در این‌باره گفت، «اطلاعات مربوط به دریافت واکسن در سیستم فدرال ثبت نخواهد شد، همچنین فرمانی فدرال مبنی بر ضرورت همراه داشتن مدرکی از سوی همگان به نشانه دریافت واکسن، وجود ندارد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید