ائتلاف عربی یک پهپاد حوثی‌‌ را در «خمیس مشیط» سعودی سرنگون کرد

ائتلاف: حمله حوثی‌ها به غیرنظامیان «جنایت‌ جنگی» است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن، سه‌شنبه 6 آوریل 2021، اعلام کرد یک فروند پهپاد بمب‌گذاری شده شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران که به سوی شهر خمیس مشیط در جنوب پادشاهی عربی سعودی هدایت شده بود را رهگیری و سرنگون کرده است.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس»، ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن، سه‌شنبه اعلام کرد که نیروهای مشترک آن موفق به رهگیری و سرنگونی پهپاد بمب‌گذاری ‌شده‌ای شدند که به طور سازمان‌یافته و عمدی برای هدف قرار دادن مناطق مسکونی غیرنظامی و غیرنظامیان به سوی شهر خمیس مشیط، در جنوب سعودی، به پرواز درآمده بود.

جنایت‌های جنگی

ائتلاف همچنین تاکید کرد که تلاش شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران برای هدف قرار دادن غیرنظامیان و مناطق مسکونی «جنایت‌های جنگی» به شمار می‌رود.

ائتلاف عربی توضیح داد که مطابق با قوانین بین‌المللی، تدابیر عملیاتی لازم را برای دفاع از غیرنظامیان اتخاذ می‌کند.

ناکامی حمله با قایق بمب‌گذاری شده

پیش از این، ائتلاف شنبه گذشته اعلام کرد که عملیات هجومی خصمانه قریب الوقوع شبه‌نظامیان حوثی با قایق بمب‌گذاری شده‌ای را در جنوب دریای سرخ، ناکام گذاشته است.

شبه‌نظامیان حوثی در روزهای اخیر طی اقداماتی که محکومیت‌های کشورهای عربی و غربی را به دنبال داشت، تلاش‌ها برای هدف قرار دادن غیرنظامیان، مناطق مسکونی و اقتصادی در پادشاهی عربی سعودی را تشدید کردند.

کشورهای عربی و غربی ضمن محکومیت و تقبیح اقدامات تروریستی شبه‌نظامیان حوثی‌ بر ایستادگی خود در کنار پادشاهی سعودی و دفاع از امنیت آن تاکید کردند.

شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران، به دنبال تلفات و خسارت‌هایی که اخیرا در تعدادی از مناطق یمن در برابر ارتش این کشور متحمل شده‌اند، دست به چنین تنش‌‌زایی‌هایی می‌زنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید