شورای ریاست لیبی طرح آشتی ملی در این کشور را اعلام کرد

المنفی: برگزاری انتخابات ریاست جمهوری لیبی 24 دسامبرآینده خواهد بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

شورای ریاست لیبی دوشنبه 5 آوریل 2021 با هدف پایان دادن به اختلاف‌ها و دشمنی‌ها میان آحاد مردم لیبی که در سایه درگیری‌های مسلحانه 10 ساله در این کشور ایجاد شده، «کمیساریای عالی آشتی ملی» در این کشور را تشکیل داد.

به گزارش خبرنگار «العربیه» محمد المنفی رئیس شورای ریاست لیبی، دوشنبه طی کنفرانسی خبری، همه طرف‌های سیاسی و طیف‌های اجتماعی کشورش را به مشارکت و پیوستن به طرح آشتی ملی در لیبی فراخواند.

المنفی گفت که کمیساریای عالی آشتی ملی در لیبی خیمه‌ای برای همه مردم لیبی‌ خواهد بود و برای جبران ضرر و تحقیق عدالت میان آنها در چارچوب قانون، خواهد کوشید.

از سویی علی اللافی، نایب رئیس شورای ریاست در لیبی، توضیح داد که طرح آشتی ملی با تشکیل کمیساریای عالی آشتی ملی آغاز می‌شود که شامل یک رئیس و 6 عضو به عنوان ساختاری تشکیلاتی و کمیته‌های زیر مجموعه آن است که دیدارها و ملاقات‌هایی را با شهروندان در همه شهرهای لیبی انجام خواهند داد.

او گفت که کمیساریای عالی آشتی ملی تحت فرمان یا سلطه هیچ نهاد سیاسی نیست و با حضور شخصیات‌های ملی دارای اهمیت اجتماعی و سیاسی که از اعتماد عمومی برخوردارند بنیان‌گذاری شده و علیه هیچ‌کدام از مردم لیبی استثنا قائل نیست.

این مقام لیبی گفت که طرح آشتی ملی با هدف اعتمادسازی در میان مردم لیبی‌ ارائه شده و بر بازگشت ثبات به این کشور تمرکز می‌یابد.

علی اللافی تاکید کرد که برای موفقیت طرح آشتی ملی در لیبی، به فعالیت سازمان‌‌یافته، برنامه‌ریزی شده، جدول زمانی و مشارکت همگان نیاز است.

از سویی موسی الکونی، نایب رئیس شورای ریاست در لیبی اشاره کرد که طرح آشتی ملی فرصتی برای عبور از گذشته و آغاز صفحه جدید سفیدی است که همگان در آن مشارکت کنند و عفو، تسامح و گذشت در آن حکمفرما باشد.

او گفت که همگان از درگیری‌های مسلحانه‌ای که در همه شهرها و مناطق مختلف روی داده خسارت دیده‌‌اند و اکنون زمان آن رسیده تا جنگ کنار گذاشته شده و بر احساسات نفرت‌، تفرقه و دشمنی غلبه شود. او همچنین گفت:« اشکالی نیست که با هم اختلاف داشته باشیم، اما نباید اختلافات به دشمنی‌ها تبدیل شود».

نایب رئیس شورای ریاست لیبی اشاره کرد که طرح آشتی ملی به ما بعد زمان اجرای انتخابات که برای 24 دسامبر آتی مقرر شده، ادامه یافته و برای چندین سال ادامه خواهد یافت، چرا که کمیساریای عالی آشتی ملی ماموریتی زمان‌بر و دشوار را پیش‌رو خواهد داشت و نیاز به مشارکت و حمایت همگانی در این طرح دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید