اعطای مجوز برای ادای مناسک عُمره و نماز در مسجد الحرام در ماه رمضان

تنها كسانی که دو مرحله واکسن را دریافت کردند می‌توانند وارد مسجد الحرام شوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک منبع رسمی در وزارت حج و عمره سعودی شامگاه دوشنبه اعلام کرد، که با دستور خادم حرمین شریفین، ملک سلمان بن عبدالعزیز و تاکید وی بر سلامتی و ایمنی زائران مسجد الحرام مکه در ماه رمضان، تصمیم گرفته شد تا ضمن افزایش ظرفیت استقبال از مهمانان مناسک عمره، کلیه اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از شیوع کرونا، رعایت شود.

طبق بیانیه وزارت حج و عمره که شامگاه روز دوشنبه صادر شد، تنها افرادی که واکسن ضد کرونا را در دو مرحله دریافت کرده‌اند و همچنین کسانی که 14 روز از دریافت نخستین دوز واکسن آنها گذشته و یا بهبودیافتگان از بیماری کرونا، اجازه خواهند داشت مناسک حج عمره را در ماه مبارک رمضان به جای آورند و در مسجد الحرام در مکه، نماز اقامه کنند.

مكه
مكه

وزارت حج سعودی در بیانیه‌ای خاطرنشان کرد که اعطای مجوز به جای آوردن مناسک عمره و اقامه نماز در مسجدالحرام در مکه و زیارت مسجد نبوی در مدینه منوره از اول ماه رمضان برای دریافت کنندگان واکسن، آغاز خواهد شد.

مسجد النبی
مسجد النبی

سعودی اکتبر گذشته برای نخستین بار مسجدالحرام را پس از هفت ماه به روی نمازگزاران گشود و مناسک عمره با کاهش محدودیت‌های اعمال شده به منظور پیشگیری از شیوع کووید 19، از سرگرفته شد.

سال گذشته در پی تدابیر پیشگیرانه برای جلوگیری از شیوع کرونا، ادای فریضه حج، به حدود 10 هزار زائر محدود شد که همه آنان شهروندان سعودی بودند، سال گذشته حدود 2 و نیم میلیون نفر فریضه حج را به .جای آوردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید