یمن خواستار محکومیت بین‌المللی علیه حوثی‌ها شد

منابع رسانه‌ای یمن: دو تن از اتباع اتیوپی کشته و ده‌ها تن دیگر توسط حوثی‌ها ربوده شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مشاور رئیس جمهوری یمن یکشنبه 4 آوریل 2021 از سازمان ملل متحد و سازمان‌های وابسته به آن خواست تا آشکارا تعامل «نژادپرستانه» شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران با پناهجویان آفریقایی در یمن را محکوم کند.

عبدالملک المخلافی، مشاور رئیس جمهوری یمن در صفحه خود بر شبکه «توئیتر»، گفت تعامل نژادپرستانه شبه‌نظامیان حوثی با پناهجویان آفریقایی و جنایت‌های آن در حق آنها در«امتداد جنایت‌ها و نژادپرستی آنها در حق مردم یمن است».

المخلافی افزود که سازمان ملل متحد و سازمان‌های وابسته به آن که دبیرکل آن آنتونیو گوتیرش از اخلاق یمنی‌ها در تعامل با پناهجویان آگاه است، ضروری است که آشکارا تعامل نژادپرستانه حوثی‌ها با پناهجویان آفریقایی را محکوم کنند.

پناهندگان آفریقایی در صنعا
پناهندگان آفریقایی در صنعا

مشاور رئيس جمهوری یمن تاکید کرد که آنچه در صنعا پایتخت برای پناهجویان آفریقایی اتفاق می‌افتد از «اخلاق یمنی‌ها نیست».

شبه‌نظامیان حوثی شنبه اقدام به کشتن 2 تن و ربودن دهها نفر دیگر از پناهجویان اتیوپیایی کردند که از جمله آنها 50 زن در صنعا پایتخت یمن در مناطق تحت کنترل حوثی‌ها است.

منابع رسانه‌ای یمن اعلام کردند که دو تن از اتباع اتیوپی کشته و دهها تن دیگر توسط شبه‌نظامیان حوثی ربوده شدند. این پناهجویان آفریقایی که در واکنش به آتش‌سوزی ماهه گذشته در بازداشتگاهی تحصن کرده و خواستار انجام تحقیقات بین‌المللی شده بودند در پی اقدام شبه‌نظامیان حوثی برای متفرق کردن آنها، کشته یا ربوده شدند.

شبه‌نظامیان حوثی همچنین اقدام به اخراج نزدیک به 340 مهاجر آفریقایی از صنعا پایتخت یمن به سوی مناطق تحت کنترل دولت، کردند.

پیش‌تر معمر الاریانی، وزیر اطلاع‌رسانی یمن، اخراج اجباری صدها نفر از پناهجویان آفریقایی به دست شبه‌نظامیان حوثی و از جمله آنها زنان و کودکان را محکوم کرده بود.

صنعا
صنعا

این پناهجویان در برابر کمیساریای پناهندگان در پایتخت یمن صنعا تحصن کرده و خواستار انجام تحقیقاتی بین‌المللی درباره جنایت کشته شدن دهها تن از رفقایشان شدند که به دست شبه‌نظامیان حوثی در یک بازداشتگاه در آتش سوختند.

از سویی دیدبان مین‌ در یمن اعلام کرد که در دوره 3 ماهه گذشته 51 غیرنظامی یمنی از جمله زنان و کودکان بر اثر انفجار انواع مین‌های کارگذاشته شده توسط حوثی‌ها قربانی شده‌اند.

بنا به این دیدبان یمنی، حوثی‌ها بیش از یک میلیون مین چندمنظوره را در معابر عمومی، جاده‌ها، مزارع و مناطقی که محل فعالیت غیرنظامیان است، کارگذاشته‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید