سرباز افغان به‌دلیل ضرب و شتم مسافرین در مرز تورخم دستگیر شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از انتشار ویدیویی مبنی بر بدرفتاری یک سرباز افغان با برخی مسافرین در گذرگاه تورخم ولایت ننگرهار در شرق افغانستان، وزارت امور داخله این کشور دوشنبه 5 آوریل، اعلام کرد این سرباز دستگیر شده است.

طارق آرین، سخنگوی این وزارت، در توییتی نوشت، این سرباز «ذاکر» نام دارد و توسط امنیت داخلی وزارت امور داخله افغانستان دستگیر شد.

Advertisement

آرین اضافه کرد، این سرباز زیر نظارت و تحقیق قرار دارد و این چنین برخورد قابل قبول نیست.

ویدیویی که در شبکه‌های اجتماعی نشر شده نشان می‌دهد که یک سرباز افغان در مرز تورخم در شرق افغانستان برخی مسافرین را مورد ضرب و شتم قرار می‌دهد.

چند روز پیش نیز ویدیویی نشر شد که یک سرباز افغان در مرز تورخم ولایت ننگرهار افغانستان، یک زن را شلاق می‌زد.

پس از آن، وزارت امور داخله افغانستان اعلام کرد، این سرباز متهم دستگیر و برای همیشه از نظام اخراج شد.

طارق آرین گفت: «دست‌ بلند کردن بالای زن، فرهنگ طالبانی است و این ظلم را هرکس مرتکب شود تروریست است. ویدیویی که در ساحهٔ تورخم از جریان شلاغ‌زدن یک سرباز بر یک زن برداشته شده بود بررسی گردید. سرباز که وهاب نام دارد ضمن مجازات برای دایم از نظام اخراج شد».

او اضافه کرد: «پولیس تنفیذ کننده قانون است و روی مسلکی‌شدن و ارتقای ظرفیت آن کار می‌شود. پولیس نیروی متخصص و مردمی است، توسل به اعمال آزاردهنده پذیرفتنی نیست به هیچ وجه».

این ویدیو با واکنش‌های گسترده‌ کاربران افغان در رسانه‌های اجتماعی مواجه شد و گروه طالبان نیز در این مورد واکنش نشان داد.

محمد نعیم، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر، با انتشار این ویدیو در توییتی نوشت: «انسانیت و حقوق زن کجاست؟»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید