دست‌کم یک کشته و 4 زخمی در انفجار خودروی ارتش در کابل

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک موتر(خودرو) نیروهای ارتش افغان بامداد دوشنبه 5 آوریل، در مربوطات ولسوالی «قره‌باغ» کابل افغانستان، هدف حمله انفجاری قرار گرفت.

به گزارش روزنامه «اطلاعات روز»، خواجه حنیف صدیقی، ولسوال قره‌باغ کابل گفت، یک ماین کنار جاده‌ای در ساحه «سب‌سنگ» در مسیر شاهراه استالف – کابل زمانی منفجر شد که نیروهای امنیتی در ساحه در حال گشت‌زنی بودند.

صدیقی اضافه کرد، در این حمله انفجاری به نیروهای امنیتی افغان تلفاتی وارد شده است.

در همین حال، پولیس کابل تایید کرد، در این حمله یک سرباز کشته و چهار تن دیگر زخمی شدند.

این در حالیست که یک موتر بمب‌گذاری شده بعد از ظهر یک‌شنبه 4 آوریل 2021، در ولسوالی پغمان کابل، منفجر شد که در نتیجه سه نظامی کشته و 12 نفر دیگر زخمی شدند. گروه طالبان مسئولیت این حمله را به عهده گرفت.

این حملات در شرایطی رخ داده که در این روزها درگیری میان نیروهای امنیتی افغان و گروه طالبان افزایش یافته است.

فواد امان، معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی افغانستان، امروز دوشنبه در توییتی نوشت، در نتیجه حملات نیروهای امنیتی افغان به ولایت قندهار در جنوب این کشور 37 جنگجوی طالبان کشته و 28 طالب دیگر زخمی شدند.

همچنان سرور دانش، معاون دوم رئیس جمهوری افغانستان، روز گذشته از گروه طالبان خواست، به خواسته‌ها و مطالبات برحق مردم افغانستان تن دهند و راه گفت‌وگو را برای حل سیاسی و مسالمت آمیز قضیه بپذیرند.

دانش تاکید کرد: «طالبان اکنون بیش از 27 سال است که به کشتار و جنگ و خشونت ادامه داده است و به هدف خود یعنی کسب قدرت نرسیده و بعد از این هم هرگز از این طریق به هدف نخواهد نرسید. نه افغانستان امروز افغانستان دو یا سه دهه پیش است و نه دنیای امروز دنیای سه دهه پیش. امروزه در افغانستان نسل جدیدی به وجود آمده که از متن مکتب و دانشگاه و انترنت و تکنولوژی برخاسته و می‌داند که از حقوق و آزادی‌های خود چگونه دفاع کند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید