اعلام حمایت اتحادیه اروپا از دولت جدید لیبی به ریاست الدبیبه

حمایت اتحادیه اروپا از لیبی در راستای تلاش‌ برای خروج از وضعیت بی‌ثباتی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اتحادیه اروپا، یکشنبه 4 آوریل 2021، ضمن اعلام حمایت از دولت جدید لیبی به ریاست عبدالحمید الدبیبه، بر فعالیت روند آشتی ملی در این کشور تایید کرد.
شارل میشل، رئیس شورای اروپایی، یکشنبه در پی دیدار با عبدالحمید الدبیبه، نخست وزیر لیبی «حمایت اتحادیه اروپا از دولت اتحاد ملی برای برون‌رفت از وضعیت هرج و مرج و بی‌ثباتی که کشور لیبی از 10 سال پیش تاکنون شاهد بوده را اعلام کرد».

شارل میشل همچنین به حمایت اتحادیه اروپا از فعالیت روند آشتی ملی در لیبی اشاره کرد و افزود که «رونق اقتصادی، انتخابات، مبارزه با مهاجرت غیرقانونی همه اینها زمینه‌هایی هستند که اتحادیه اروپا می‌تواند، به لیبی کمک کند».

میشل با تاکید بر این‌که مهاجرت، موضوعی اساسی در روابط اتحادیه اروپا و لیبی است، گفت که سفیر اتحادیه اروپا در هفته‌های آینده به طرابلس پایتخت لیبی بازخواهد گشت.

ژنرال خلیفه حفتر با یان کوبچ فرستاده سازمان ملل برای لیبی
ژنرال خلیفه حفتر با یان کوبچ فرستاده سازمان ملل برای لیبی

رئیس شورای اروپایی، یکشنبه، سفر رسمی خود به لیبی آغاز کرد و طی آن بر حمایت خود از دولت اتحاد ملی به ریاست عبدالحمید الدبیبه تاکید کرد.

او گفت که حمایت اتحادیه اروپا از لیبی در راستای تلاش‌ برای خروج از وضعیت هرج و مرج و بی‌ثباتی است که 10 سال در این کشور ادامه دارد.

در پی فروپاشی ساختارهای امنیتی، سیاسی و حکومتی پس از سرنگونی رژیم سرهنگ معمر القذافی، رهبر پیشین لیبی و در سایه دو سلطه متنازع در این کشور، لیبی همواره صحنه درگیری‌ و بی‌ثباتی بوده است.

برنامه دیدار این مقام ارشد اروپایی که از سوی مقامات لیبی اعلام نشده، شامل انجام دیدارهایی با محمد المنفی، رئیس شورای ریاستی لیبی و نجلاء المنقوش، وزیر خارجه این کشور بود.

رئیس شورای اروپایی در پی دیدار با عبدالحمید الدبیبه گفت:« به شرط خروج پیکارجویان مزدور خارجی به بازسازی لیبی کمک خواهیم کرد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید