استقبال صدر از گشایش در روابط عراق با کشورهای عربی

محمدبن زاید: امارات همواره در کنار عراق ایستاده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقتدی صدر، روحانی شیعه و رهبر جریان صدر در عراق، یکشنبه 4 آوریل 2021، ضمن استقبال از رویکرد جدید دولت مصطفی الکاظمی، گشایش در روابط عراق با کشورهای عربی را «گامی در مسیر درست»، توصیف کرد.

مقتدی صدر یکشنبه در پیامی توئیتری که با علامت «هشتگ» همراه شده، بر روابط برادری میان عراق، پادشاهی عربی سعودی و امارات عربی متحده تاکید کرد.

محمدبن سلمان و الکاظمی
محمدبن سلمان و الکاظمی

رهبر جریان صدر عراق در این پیام از سفر رسمی مصطفی الکاظمی، نخست وزیر این کشور به کشورهای سعودی و امارات استقبال کرد.

مصطفی الکاظمی یکشنبه در چارچوب دیداری رسمی به امارات عربی متحده سفر کرد و با شیخ محمد بن زاید آل نهیان، ولی‌عهد ابوظبی و جانشین فرمانده کل نیروهای مسلحامارات، ملاقات کرد.

این سفر در راستای رویکرد سیاسی جدید دولت عراق برای ایجاد گشایش در روابط با جهان عرب و در چارچوب تقویت روابط دو جانبه بغداد و ابوظبی در زمینه‌های مختلف سیاسی و اقتصادی انجام می‌شود.

در این دیدار شیخ محمد بن زاید، تاکید کرد که «امارات همواره در کنار هر آنچه ثبات عراق و منافع مردم این کشور را محقق کند، است».

در همین راستا الکاظمی و ولی‌عهد ابوظبی، ریاست نشست هيأت‌های عراقی و اماراتی را بر عهده گرفتند.

دفتر اطلاع‌رسانی الکاظمی، در بیانیه‌ای اعلام کرد که «در نشست هیأت‌های دو کشور تقویت روابط مشترک دو کشور، در زمینه‌های سرمایه‌گذاری، انرژی، فرهنگ، تجارت، حمل و نقل، خدمات و بخش‌های دیگر بررسی شد و همچنین راهکارهای ارتقای روابط دوجانبه عراق و امارات و نیز عمل به آنچه سطح و مکانیسم‌های همکاری مشترک را توسعه و ارتقاء دهد و منافع مردم دو کشور را تامین کند، مورد بررسی قرار گرفت».

محمد بن زاید ومصطفی الکاظمی
محمد بن زاید ومصطفی الکاظمی

الکاظمی دو روز پیش، پس از انجام سفری رسمی به پادشاهی عربی سعودی که طی آن تعدادی موافقت‌نامه‌ در زمینه‌های مختلف منعقد شد، به کشورش بازگشت.

مصطفی الکاظمی، هنگام ورود به پادشاهی عربی سعودی مورد استقبال شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی، قرار گرفت و در گفتگوهایی علاوه بر بررسی آخرین تحولات منطقه‌ بر افزایش همکاری‌های میان دو کشور تاکید شد.

طی این دیدار رسمی نشست‌هایی در سطح شورای هماهنگی میان دو کشور منعقد شد، و 5 موافقت‌نامه در زمینه‌های مالی، تجاری، اقتصادی، فرهنگی و اطلاع‌رسانی میان عراق و سعودی امضا شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید