ویدئو: هدف قرار گرفتن قایق انفجاری حوثی‌ها توسط ائتلاف عربی

این قایق آماده عملیات در جنوب دریای سرخ بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن یکشنبه 4 آوریل 2021 ، ویدئویی را از هدف قرار دادن قایق حوثی گرفتار بمب‌گذاری شده، منتشر کرد که در صدد حمله به جنوب دریای سرخ بود.

ائتلاف عربی، شنبه 3 آوریل از خنثی شدن حمله قریب الوقوع خصمانه با قایق بمب گذاری شده توسط شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران در جنوب دریای سرخ خبر داده و تاکید کرد که این قایق درمنطقه الصلیف از راه دور منهدم شد.

Advertisement

ائتلاف عربی با تأکید بر اینکه شبه‌نظامیان حوثی، خطوط حمل و نقل دریایی و تجارت جهانی را تهدید می‌کنند، تأکید کرد که حوثی‌ها از توافق استکهلم به عنوان چتری برای حملات خصمانه خود به استان حدیده استفاده می‌کنند.

ائتلاف عربی روز یکشنبه گذشته قبل از حمله قریب الوقوع از حدیده، از نابودی دو قایق انفجاری متعلق به شبه نظامیان حوثی خبر داد.

حوثی‌ها در روزهای اخیر، تلاش‌های خود برای هدف قرار دادن مراکز غیر نظامی و اقتصادی سعودی را تشدید کردند که با واکنش‌های عربی و غربی در محکومیت این اقدامات و تأکید بر حمایت از سعودی و امنیت آن، مواجه شد.

شبه‌نظامیان مورد حمایت تهران به دلیل خساراتی که از سوی ارتش یمن در شماری از مناطق این کشور به آن‌ها وارد آمده، در تلاشند تا حملات خود را افزایش دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید