سعودی: در کنار اردن می‌ایستیم و از تصميمات ملک عبدالله دوم حمایت می‌کنیم

وزیر خارجه سعودى: ثبات اردن پایه‌ای برای رونق منطقه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

دیوان پادشاهی عربی سعودی، شامگاه شنبه 3 آوریل اعلام كرد، ریاض در كنار پادشاهی اردن هاشمی ایستاده و از همه تصمیمات ملک عبدالله دوم پادشاه این کشور پشتیبانی می‌كند.

در بیانیه دیوان پادشاهی سعودی تاکید شده که ریاض از تصمیمات پادشاه اردن هاشمی برای خنثی کردن هر گونه تلاش برای آسیب رساندن به کشورش حمایت می‌کند.

در بیانیه دیوان پادشاهی سعودی که خبرگزاری رسمی سعودی «واس» آن را منتشر کرد، آمده است، ریاض ضمن تاکید بر «روابط عمیق و محکم پادشاهی سعودی و پادشاهی اردن هاشمی» که ریشه در برادری، عقیده، سرنوشت و تاریخ مشترک آنها دارد، امنیت دو کشور را از همدیگر مجزا نمی‌داند.

بیانیه وزارت خارجه سعودی

در همین حال شاهزاده فیصل بن فرحان بن عبدالله، وزیر امور خارجه سعودی، بامداد روز یکشنبه، تأکید کرد که پادشاهی سعودی در کنار اردن تحت رهبری ملک عبدالله دوم بن الحسین و شاهزاده حسین بن عبدالله دوم ایستاده است.

وزیر خارجه سعودی گفت که ثبات اردن، پایه اساسی برای رونق، شکوفایی و ثبات کل منطقه است.

فیصل بن فرحان وزیر خارجه سعودی
فیصل بن فرحان وزیر خارجه سعودی

شاهزاده بن فرحان در بیانیه‌ای از وزارت امور خارجه سعودی به «العربیه»، اظهار داشت که ملک سلمان بن عبدالعزیر پادشاه سعودی و محمد بن سلمان ولیعهد این کشور، بر حمایت و پشتیبانی نامحدود از هر آنچه روابط برادرانه قوی و منافع مشترک میان دو کشور و دو ملت برادر اردن و سعودی را تقویت می‌کند، تأکید کردند.

حمایت دائمی از اردن

وزیر خارجه سعودی همچنین اظهار داشت، حمایت و پشتیبانی پادشاهی از پادشاهی اردن هاشمی در هر زمان و شرایط و در زمینه‌های مختلف سیاسی، امنیتی، اقتصادی و توسعه دائمی و ثابت است.

وزیر خارجه با اشاره به رهبری حکیمانه ملک عبدالله دوم بن الحسین، پادشاه اردن هاشمی، برای کشورش در زمینه روند اقتصادی و رنسانس توسعه همه‌جانبه در اردن که به گونه‌ای موجب خیر و سعادت اردن شده است، اشاره کرد.

به گزارش خبر گزاری سعودی «واس»، بن فرحان گفت، با توجه به روابط نزدیک و محکم پادشاهی سعودی و پادشاهی اردن هاشمی که بر اساس برادری، عقیده، سرنوشت واحد و امتدادی از تاریخ مشترک بنا شده است، امنیت این دو کشور از همدیگر مجزا نیست.

گفتنی است که پادشاهی سعودی شامگاه شنبه اعلام كرد، این کشور در كنار پادشاهی اردن ایستاده و از تمام تصمیمات ملک عبدالله پادشاه اردن پشتیبانی می‌كند.

گزارش‌هایی از بازداشت تعدادی از نزدیکان پادشاه اردن

یک منبع امنیتی اردن شامگاه شنبه 3 آوریل 2021 اعلام کرد که دو شهروند اردنی به نام‌های «الشریف حسن بن زید» و «باسم ابراهیم عوض الله» به همراه تعدادی دیگر به دلایل امنیتی بازداشت شدند.

به گزارش خبرگزاری اردن این منبع امنیتی همچنین خبر داد که این بازداشت‌ها پس از عملیات امنیتی گسترده صورت گرفت و بازجویی‌ها از بازداشت‌شدگان آغاز شد.

منابع مطلع هم به «العربیه» گفتند که تعدادی از محافظان و نزدیکان شاهزاده حمزه بن الحسین، ولی‌عهد سابق اردن در میان بازداشت‌شدگان حضور دارند. شمار بازداشت‌شدگان همچنان رو به افزایش است و تعدادی از چهره‌های نظامی و اجتماعی هم بازداشت شده‌اند.

منابع العربیه در اردن خبر دادند که دستگیری‌ها توسط یک نیروی مشترک متشکل از یک دستگاه امنیتی و واحد اطلاعات ارتش و تحت نظارت فرمانده ارتش انجام شد و دامنه بازداشت‌ها به چهره‌های سرشناس این کشور رسیده و شمار بازداشت‌شدگان به 20 نفر رسید.

خبرگزاری رسمی اردن هم اخبار منتشر شده درباره حبس خانگی شاهزاده حمزه بن حسین ولی‌عهد سابق این کشور را تکذیب کرد. اردن رسما اخبار منتشر شده در «واشنگتن‌پست» درباره بازداشت شاهزاده حمزه بن حسین، ولی‌عهد سابق این کشور را تکذیب کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید