نخست‌وزیر عراق با ولی‌عهد ابوظبی دیدار کرد

بازدید الکاظمی از سعودی و امارات در راستای رویکرد سياسى جدید بغداد صورت می‌گیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شیخ محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبی و معاون عالی فرمانده نیروهای مسلح امارات متحده عربی، در دیدار روز یکشنبه 4 آوریل 2021 خود با مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق، گفت: «امارات متحده عربی همیشه در کنارهمه اموری است که ثبات عراق و منافع مردم آن را متحقق می‌سازد.»

الکاظمی در رأس هیئت وزیران در یک سفر رسمی، یکشنبه وارد امارات متحده عربی شد، در این سفر پیرامون تقویت روابط دو کشور در بسیاری از زمینه‌ها گفت‌وگو خواهد کرد.

این سفر در راستای رویکرد سیاسی جدید دولت عراق برای بازگشت به جهان عرب و همچنین در چارچوب تقویت روابط دو جانبه میان بغداد و ابوظبی در زمینه‌های مختلف سیاسی و اقتصادی انجام می‌گیرد.

الکاظمی در فرودگاه بین المللی ابوظبی
الکاظمی در فرودگاه بین المللی ابوظبی

الکاظمی و ولیعهد ابوظبی یکشنبه 4 آوریل، ریاست جلسه گسترده هیئت‌های عراقی و اماراتی را بر عهده داشتند. دفتر رسانه‌ای نخست‌وزیر، در بیانیه‌ای اظهار داشت که «این نشست در چارچوب سفر رسمی الکاظمی و هیئت همراه به امارات متحده عربی انجام گرفت.»

در این بیانیه آمده‌است: «در این نشست، تقویت همکاری مشترک میان دو کشور در زمینه سرمایه‌گذاری، انرژی، فرهنگ، تجارت، حمل و نقل، خدمات و سایر بخش‌ها و بررسی راه‌های ارتقاء روابط دو جانبه عراق و امارات و کار در راستای افزایش همکاری مشترک، به گونه‌ای که درخدمت منافع ملت دو کشور باشد، مورد بررسی قرار گرفت.»

شامگاه شنبه برخی منابع آگاه دولت عراق اعلام کردند نخست‌وزیر این کشور، روز یکشنبه به امارات متحده عربی سفر خواهد کرد.

نخست وزیر عراق دو روز پیش از یک سفر رسمی که به پادشاهی عربی سعودی داشت به عراق بازگشت. الکاظمی در سفر خود به سعودی چند توافقنامه اقتصادی، تجاری و امنیتی امضا کرد.

محمد بن سلمان ومصطفی الکاظمی
محمد بن سلمان ومصطفی الکاظمی

الكاظمی در سفر به سعودی علاوه بر دیدار با ملک سلکان با محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی نیز گفت وگوهایی درباره آخرین تحولات در منطقه، افزایش همکاری بین دو كشور انجام داد.

نخست‌وزیر عراق قرار است طی روزهای آینده به قطر و برخی دیگر از کشورهای عربی نیز سفر کند. سفر مصطفی الکاظمی به کشورهای عربی از قبیل سعودی و امارات، در راستای رویکرد جدید بغداد در بازگشت به محیط عربی خود صورت می‌گیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید