چالش تازه پیمانکار کشتی به گل نشسته در کانال سوئز

مالک کشتی علیه پیکانکار شکایت کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بحران کشتی به‌گل نشسته‌ای که کانال سوئز را به مدت یک هفته بسته بود، با شناورسازی دوباره آن پایان نیافت زیرا مالک نفتکش «اور گیوِن» که ناوبری را در کانال سوئز به حالت تعلیق درآورده بود، شکایتی را علیه شرکت «اور گرین»، پیمانکار این کشتی به جریان انداخته است.

شرکت «اور گرین» چند روز پس از شناور شدن دوباره کشتی، اعلام کرد که از وکیل مالک کشتی در روز یکم آوریل، ابلاغیه‌ای دریافت کرده مبنی بر این که مالک کشتی، علیه این شرکت و دیگر دست‌اندرکاران و یا طرف‌های متضرر از به گل نشستن کشتی، دادخواستی را به جریان انداخته است.

کانال سوئز
کانال سوئز

مالک کشتی در تلاش است که براساس قوانی ترابری بازرگانی سال 1995 و با توجه به تعهدات و غرامت‌هایی که در اثر به گِل نشستن کشتی ایجاد می‌شود، دادخواست خود را در دیوان عالی عدالت بریتانیا به پیش ببرد.

پایان بحران کشتی‌های در انتظار حرکت

از سوی دیگر، سرلشكر اسامه ربیع، رئیس سازمان مدیریت سوئز، روز شنبه 3 آوریل2021، اعلام كرد كه بحران انتظار کشتی‌ها ساعاتی دیگر پایان خواهد یافت.

کانال سوئز
کانال سوئز

ربیع در گفته‌های تلویزیونی خاطر نشان کرد: فقط 61 کشتی منتظر حرکت‌اند که فردا به حرکت خواهند افتاد تا بدین ترتیب بحران کشتی‌های در انتظار حرکت پایان یابد.

شامگاه دوشنبه گذشته، پس از موفقیت در شناورسازی کشتی به گل نشسته «اوِر گیوِن» 7 روز پس از بستن راه حرکت کشتی‌ها در کانال سوئز، ناوبری در این گذرگاه دریایی مهم از سر گرفته شد و سازمان مدیریت کانال سوئز مصر عملیات شناور کردن این کشتی پانامایی را مستقیما از شبکه تلویزیون ملی این کشور پخش کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید