درخواست حبس برای پزشکی که در قتل آستوری نقش داشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دادستان عمومی خواستار محکومیت یک پزشک به 18 ماه حبس، به جرم «قتل غیرعمد» در پرونده مرگ داویده آستوری، مدافع فیورنتینا و تیم ملی ایتالیا شد.

داویده آستوری، 31 ساله، در مارس 2018، پیش از بازی فیورنتینا در سری A، مقابل اودینزه، در اتاق هتل خود درگذشت، حالا با درخواست صدور 18 ماه حبس برای پزشکی که به این بازیکن اجازه داده بود بازی کند، این پرونده وارد مسیر جدیدی شده است.

این اتفاق در حالی روی داد که این پزشک به آستوری اجازه داده بود تا در ماه ژوئیه سال 2017، هفت ماه قبل از مرگش، فوتبال را ادامه دهد. دادستان عمومی معتقد است، در دادگاهی که 2 آوریل 2021 برگزار شد خواستار صدور 18 ماه حبس برای این پزشک شد زیرا این پزشک که حالا به «قتل غیرعمد» متهم شده در آن زمان مدیر گروه پزشکی ورزشی در بیمارستان دانشگاه کارگی در فلورانس بود، و به اعتقاد دادستان عمومی باید «معاینات دقیق‌تری» را بر اساس نتایج آزمایشاتی که از قلب این بازیکن گرفته شده بود، انجام می‌داد.

اما سیگفردو فنیوس، وكیل این پزشک، تاکید کرد كه موکلش «به روش درست عمل كرد».

برخی رسانه‌ها نیز گزارش کردند که انتظار می‌رود در سوم ماه مه یک حکم صادر شود.

بر اساس گزارش کالبدشکافی، آستوری در اثر ضربان قلب نامنظم جان باخته بود و در ابتدا تحقیقات علیه پزشک دیگری آغاز شده بود، قبل از این که حکم دادگاه رد شود.

مرگ ناگهانی آستوری جهان فوتبال را در شوک عمیقی فرو برد و در مراسم خاکسپاری او جمعیت زیادی از هواداران و دهها فوتبالیست بزرگ حضور داشتند که برای خداحافظی از بازیکنی که کاپیتان فیورنتینا و صاحب 14 بازی بین‌المللی در تیم ملی ایتالیا بود، آمده بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید