حمید صفت خواننده رپ ایرانی به اعدام محکوم شد

رپر ایرانی به اتهام قتل همسر مادرش به قصاص محکوم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

حمید صفت خواننده رپ ایرانی که حدود یک سال پیش به اتهام قتل همسر مادرش در دادگاه محاکمه شده بود به قصاص محکوم شد.

وبگاه روزنامه «همشهری» روز شنبه 3 آوریل 2021 گزارش کرد پرونده جنایی این خواننده از روز 15 آگوست 2017، گشوده شد حمید صفت متهم است همسر مادرش را کشته است.

هوشنگ 66 ساله که با مادر حمید صفت ازدواج کرده بود، چند روز پیش از درگیری با حمید صفت قلبش را جراحی کرده بود و داروهای ضد انعقاد خون مصرف می‌کرد و اگرچه درگیری این دو چند دقیقه بیشتر طول نکشید، اما ساعتی بعد هوشنگ حالش بد و به بیمارستان منتقل شد و سه روز بعد جانش را از دست داد.

شکایت فرزندان متوفی باعث بازداشت حمید صفت به اتهام «قتل عمد» شد. او در بازجویی‌های اولیه گفت که با همسر مادرش درگیر شده اما ضربه‌ای که کشنده باشد به وی نزده است.

درباره چگونگی جان باختن متوفی نظریه‌های متفاوتی ارائه شد از جمله اینکه ابتدا «اصابت جسم سخت به سر» به عنوان علت مرگ تعیین شد که بعد این نظریه رد شد، همین موضوع باعث شد خواننده جوان برای مدتی با سپردن وثیقه از زندان آزاد شود. در نهایت پرونده به کمیسیون فرستاده شد و اعضای کمیسیون تشخیص دادند که علاوه بر «جراحات روز حادثه، بیماری‌های زمینه‌ای متوفی مانند فشار خون و بیماری قلبی نیز در مرگ او مؤثر بوده است».

پس از آن، «قرار جلب» برای حمید صفت با اتهام «مباشرت در قتل عمد» صادر شد. در جلسه محاکمه که ماه مارس برگزار شد یکی از فرزندان مقتول که در جلسه حاضر بود برای متهم درخواست قصاص کرد. صفت در دفاع از خود گفت: «من مرتکب قتل نشده‌ام و اتهامم را قبول ندارم. ضربه ‌زدن من به متوفی در حد هل ‌دادن بود. من می‌دانستم که متوفی بیماری قند (دیابت) دارد اما درباره انعقاد خون چیزی نمی‌دانستم».

روز شنبه هیئت قضایی شعبه 10 پس از بررسی محتویات پرونده خواننده رپ را در مرگ متوفی «مقصر» دانستند و او را به «قصاص» محکوم کردند. در صورتی که این حکم در دیوان عالی کشور نیز تایید شود تنها راه نجات حمید صفت از چوبه دار جلب رضایت اولیای دم خواهد بود.

حمید صفت پیش از این اعلام کرده بود که همسر مادرش مردی «تندخو» بوده و به علت کتک زدن مادرش توسط متوفی با او درگیر شده بود.

این خواننده رپ، برای آثار خود مجوز اجرا هم نداشت. در ایران به آهنگ‌هایی که با این سبک اجرا شوند اغلب مجوز نمی‌دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید