بازداشت گروهی از نزدیکان ولی‌عهد سابق اردن به اتهامات امنیتی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک منبع امنیتی اردن روز شنبه 3 آوریل 2021 اعلام کرد که دو شهروند اردنی به نام‌های «الشریف حسن بن زید» و «باسم ابراهیم عوض الله» به همراه تعدادی دیگر به دلایل امنیتی بازداشت شدند.

به گزارش خبرگزاری اردن این منبع امنیتی همچنین خبر داد که این بازداشت‌ها پس از عملیات امنیتی گسترده صورت گرفت و بازجویی‌ها از بازداشت‌شدگان آغاز شد.

منابع مطلع هم به «العربیه» گفتند که تعدادی از محافظان و نزدیکان شاهزاده حمزه بن الحسین، ولی‌عهد سابق اردن در میان بازداشت‌شدگان حضور دارند. شمار بازداشت‌شدگان همچنان رو به افزایش است و تعدادی از چهره‌های نظامی و اجتماعی هم بازداشت شده‌اند.

منابع العربیه در اردن خبر دادند که دستگیری‌ها توسط یک نیروی مشترک متشکل از یک دستگاه امنیتی و واحد اطلاعات ارتش و تحت نظارت فرمانده ارتش انجام شد و دامنه بازداشت‌ها به چهره‌های سرشناس این کشور رسیده و شمار بازداشت‌شدگان به 20 نفر رسید.

خبرگزاری رسمی اردن هم اخبار منتشر شده درباره حبس خانگی شاهزاده حمزه بن حسین ولی‌عهد سابق این کشور را تکذیب کرد. اردن رسما اخبار منتشر شده در «واشنگتن‌پست» درباره بازداشت شاهزاده حمزه بن حسین، ولی‌عهد سابق این کشور را تکذیب کرد.

ارتش اردن با تاکید بر اینکه بازداشت‌ها به دلیل فعالیت‌هایی صورت گرفت که امنیت این کشور را تهدید می‌کرد، بازداشت شاهزاده حمزه بن حسین، ولی‌عهد سابق این کشور را تکذیب، اما اعلام کرد از او خواسته به اقداماتی که امنیت اردن را تهدید می‌کند، پایان دهد.

با این حال منابع العربیه گزارش کردند که رئیس دفتر شاهزاده حمزه بن حسین، ولی‌عهد سابق اردن به همراه محافظ شخصی او بازداشت شدند.

خبرنگار العربیه گزارش کرد بازداشت‌ها به دلایل امنیتی انجام شده ولی درباره این موضوع هنوز اطلاع‌رسانی نشد. نیروهای امنیتی به شکل چشمگیری در عمان، پایتخت اردن و به ویژه منطقه دابوق که قصر پادشاهی در آن واقع شده، حضور دارند.

دیوان پادشاهی عربی سعودی هم با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «از تصمیمات ملک عبدالله برای حفظ امنیت اردن و اقدامات او برای مقابله با هر فعالیتی که کشورش را هدف قرار دهد، حمایت می‌کنیم. با اردن روابط مستحکم داریم و امنیت دو کشور جدای از هم نیست.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید