افزایش مرگ‌و‌میر کرونایی در تهران؛ جستجو برای یافتن گورستان جدید

سه رقمی شدن آمار جان‌باختگان کرونا در ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با افزایش بیش از دو برابری آمار مرگ‌ و میر در تهران، یک عضو شورای شهر پایتخت از جست‌وجو «برای گورستانی جدید برای تهرانی‌ها» از فروردین‌ماه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری «فارس» ناهید خداکرمی، رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران، جمعه 2 آوریل 2021 با بیان سه رقمی شدن آمار جان باختگان کرونا در ایران و اشاره به این که آمار مرگ‌ و میر ناشی از کرونا در تهران، اواسط اسفند به 15 نفر رسیده بود، گفته است که این آمار در روز 11 فروردین‌ماه به 39 نفر افزایش یافته است.

از سوی دیگر خبرگزاری «ایرنا» هم روز جمعه به نقل از سخنگوی وزارت بهداشت ایران گزارش کرد شمار شهرستان‌های قرمز و نارنجی کشور افزاش یافته‌اند. او همچنین از جان باختن 117 بیمار مبتلا و شناسایی 11 هزار و 660 مبتلای دیگر به کرونا در 24 ساعت گذشته خبر داد.

بر اساس آخرین آمار رسمی، شمار بیماران کووید 19 در ایران به حدود یک میلیون و 909 هزار نفر و مجموع جان‌باختگان به 62 هزار و 876 نفر رسید.

در همین حال خبرگزاری «مهر» روز پنج‌شنبه 12 فروردین،‌ از ورود 100 هزار دوز واکسن «اسپوتنیک وی» روسی خبر داد.

ایران برای خرید 2 میلیون دوز واکسن «اسپوتنیک وی» با روسیه قرارداد بسته است و بنا بر اعلام سازمان غذا و دارو تا 15 اسفند 99، 320 هزار دوز از این واکسن وارد کشور شده بود.

این در حالی است که همزمان با افزایش آمار کرونا در ایران، برخی مقامات وزارت بهداشت ایران از روند کُند واکسیناسیون در این کشور انتقاد کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید