کشته شدن سه سرباز افغان در نتیجه فرود اضطراری یک چرخبال در هلمند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع ملی افغانستان پنج‌شنبه 1 آوریل 2021 اعلام کرد در نتیجه نشست اضطراری یک چرخبال ارتش در ولایت هلمند در جنوب این کشور سه سرباز افغان کشته شدند.

فواد امان، معاون سخنگوی این وزارت، در توییتی نوشت یک چرخبال ارتش افغان شامگاه چهارشنبه 31 مارس 2021، به دلیل مشکلات فنی در ولسوالی نهرسراج ولایت هلمند نشست اضطراری کرد.

گروه طالبان با نشر اعلامیه‌ای مدعی شد که این چرخبال ارتش افغان توسط جنگجویان این گروه ساقط شده و در نتیجه چهار سرباز افغان کشته شدند. وزارت دفاع ملی افغانستان این ادعای طالبان را رد کرد ولی تاکید کرد که تحقیقات در این مورد ادامه دارد.

وزارت دفاع ملی افغانستان روز پنج‌شنبه 18 مارس 2021 هم با انتشار بیانیه‎ای اعلام کرده بود یک چرخبال ارتش این کشور در ولایت میدان‌وردک سقوط کرد و در نتیجه این حادثه چهار خدمه این چرخبال و پنج نیروی امنیتی کشته شدند.

در این اعلامیه آمده: «با تاسف یک هلیکوپتر MI-17 لوای 777 قوای هوایی کشور شب گذشته در ولسوالی بهسود ولایت میدان‌وردک سقوط کرد».

در گذشته نیز شماری از چرخبال‌های ارتش افغان به دلیل مشکلات فنی و حمله مخالفان مسلح سقوط کرده بودند. پیش از وزارت دفاع ملی افغانستان از سقوط یک چرخبال «بلک هاوک» ارتش افغان در 27 ژوئیه 2020 بر اثر مشکل فنی در ولسوالی کجکی ولایت هلمند در جنوب این کشور خبر داده بود که حین فرود دچار حادثه شده و در نتیجه پنج سرنشین آن زخمی شدند.

وزارت دفاع ملی افغانستان همچنین 11 نوامبر 2020 اعلام کرده بود، در نتیجه سقوط یک چرخبال ارتش افغان در ولایت ننگرهار این کشور دو نفر به شمول یک پولیس جان باختند و دو نفر دیگر زخم برداشتند. یک چرخبال دیگر نیروهای ارتش افغانستان هم 14 سپتامبر 2018 در ولایت فراه این کشور سقوط کرد که در نتیجه دو خلبان ارتش افغان با سه نیروی هوایی دیگر جان باختند. در حادثه‌ای مشابه در 2 اوت 2018 یک چرخبال ارتش افغانستان در ولسوالی سروبی کابل سقوط کرد که در نتیجه یک نفر زخمی شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید