یک پلیس زن در ننگرهار افغانستان کشته شد

این سرباز پولیس هنگام رفتن به سوی وظیفه هدف حمله قرار گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مقامات ولایت ننگرهار در شرق افغانستان اعلام کردند در نتیجه حمله افراد مسلح ناشناس پنج‌شنبه 1 آوریل 2021، در این ولایت یک سرباز زن کشته شد.

به گزارش شبکه «طلوع نیوز»، فریدخان، سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت ننگرهار، با تایید این خبر گفت این سرباز پولیس «بسینه» نام داشت و هنگام رفتن به سوی وظیفه هدف حمله قرار گرفت و جان باخت. او اضافه کرد، این رویداد در حوزه سوم امنیتی شهر جلال‌آباد مرکز ولایت ننگرهار رخ داد.

تا کنون فرد و یا گروهی مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است.

این حملات در شرایطی رخ داده که وزیران خارجه کشورهای عضو «قلب آسیا – روند استانبول» سه‌شنبه 30 مارس 2021، در نشستی در شهر دوشنبه پایتخت تاجیکستان، جنگ جاری افغانستان را نامشروع خواندند و ادامه آن را غیرقابل قبول دانستند.
شرکت‌کنندگان در این نشست با انتشار اعلامیه‌ای قتل‌های هدفمند، حمله بر افراد ملکی، فعالان مدنی مدافعان حقوق‌بشر، روزنامه‌نگاران و فعالان رسانه‌ها توسط طالبان و گروه‌های «تروریستی» در این کشور را محکوم کردند.

در این اعلامیه ذکر شده بود، اشتراک‌کنندگان این نشست کاهش خشونت‌ها و برقراری آتش‌بس را از پیش زمینه‌های مهم و اساسی برای رسیدن به صلح و ثبات پایدار در افغانستان عنوان کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size