سازمان جهانى بهداشت: وضعیت در اروپا بسیار نگران کننده است

تعداد مبتلایان کرونا در اروپا از ماه گذشته بیشتر شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

سازمان جهانی بهداشت، روز پنجشنبه 1 آوریل 2021، در بیانیه‌ای نسبت به آنچه وضعیت «بسیار نگران کننده» اروپا در رابطه با بیمای کرونا توصیف کرد، هشدار داد.

در بیانیه سازمان بهداشت جهانی آمده که علیرغم راه اندازی کمپین‌های واکسیناسیون در بسیاری از کشورهای جهان، موارد ابتلا به بیماری کرونا همچنان در حال افزایش است.

این نهاد بهداشتی بین‌المللی در بیانه خود خاطرنشان کرد که «تعداد مبتلایان در اروپا از ماه‌های گذشته بسیار نگران‌کننده‌تر شده است.»

بهىاشت جهانى

بیانیه سازمان جهانی بهداشت همچنین هشدار داد که سرعت واکسیناسیون در بسیاری از کشورهای اروپایی «غیرقابل قبول» است.

همزمان با هشدار سازمان جهانی بهداشت درباره وخامت اوضاع در کشورهای اروپایی، فرانسه شامگاه چهارشنبه 31 مارس اعلام کرد که به دنبال گسترش شیوع کرونا، محدودیت‌هایی که تا کنون در 19 منطقه فرانسه، از جمله پاریس اعمال شده بود، اکنون به تمامی مناطق این کشور گسترش یافته است. به گفته منابع رسمی فرانسه این محدودیت‌ها از سوم آوریل به مدت چهار هفته ادامه خواهد داشت.

بهداشت جهاني

امانوئل مکرون، رئیس‌ جمهوری فرانسه تعطیلی سه‌هفته‌ای مدارس و مهدکودک‌های این کشور را رسما اعلام کرد.

بر اساس گزارش فرانس پرس، این تعطیلی از روز شنبه سوم آوریل به بعد شامل همه فروشگاه‌های غیرضروری که نیازهای اولیه زندگی را تأمین نمی‌کنند، در فرانسه خواهد شد. طبق قوانین محدودیت‌های جدید فرانسه افراد می‌توانند تنها تا فاصله ده کیلومتری محل اقامت خود تردد کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید