حملە هکرهای ایرانی به حساب کاربری محققان پزشکی آمریکا و اسرائیل

ایران یک جنگ الکترونیکی مخفیانه را آغاز کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک شرکت امنیت سایبری گزارش داد، هکرهای ایرانی حساب محققان پزشکی برجسته در ایالات متحده و اسرائیل را هک کردند. 25 متخصص ژنتیک، مغز و اعصاب، و تومورشناسی از اعضای ارشد سازمان‌های مختلف تحقیقات پزشکی، قربانیان این حملات سایبری ایران بوده‌اند.

به نظر می رسد نظر می رسد که یک جنگ الکترونیکی مخفیانه بین هکرهای اینترنتی ایران، ایالات متحده و اسرائیل در جریان است. نتایج تحقیقات جدید شرکت امنیت سایبری نشان داده است که در ماه‌های اخیر هکرهای مرتبط با رژیم ایران محققان ارشد حوزه پزشکی در ایالات متحده و اسرائیل را هدف قرار داده‌اند.

فسفر و بچه گربه

شرکت امنیت سایبری «پروف پوینت» نتیجه تحقیقات خود را در این زمینه روز چهارشنبه 31 مارس 2021 منتشر کرده که حاکی است گروه‌های هکر ایرانی، با نام «فسفر» یا «بچه گربه جذاب»، 25 متخصص پزشکی در زمینه‌های ژنتیک، ‌عصب‌شناسی و تومورشناسی را هم در آمریکا و هم اسرائیل هدف حملات سایبری قرار داده‌اند.

أرشیوی- هکر
أرشیوی- هکر

براساس این گزارش، هکرها یک هویت جعلی باسم "دانیل زاجفمن" ، فیزیکدان برجسته اسرائیلی ساخته و از آن به عنوان بخشی از یک کارزار گسترده با هدف نفوذ به ایمیل این 25 متخصص پزشکی استفاده کرده‌اند.

سازمان های تحقیقات پزشکی

محققان شرکت «پروف پوینت»، قربانیان حملات سایبری را به عنوان اعضای ارشد شاغل در سازمان های مختلف تحقیقات پزشکی در آمریکا عنوان کردند. آنها همچنین خاطر نشان کردند که این مرحله ممکن است بخشی از فرآیند جمع‌آوری داده‌های پزشکی و شخصی در پی تنش‌های مداوم بین ایران و اسرائیل انجام شده باشد.

هکر

گروه «فسفر» یکی از فعالترین گروه‌های هکرهای تحت حمایت رژیم ایران است و فعالیت‌های خود را در سال‌های اخیر آغاز کرده است. وزارت دادگستری آمریکا این گروه هکرها را به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، مرتبط می‌داند.

در مورد گروه «گربه‌های کوچک جذاب»، این گروه معمولاً اطلاعات و داده‌های جمع‌آوری شده را فاش نمی‌کند، اما تحلیلگران می گویند این گروه آنها را برای استفاده بالقوه در جمع آوری داده‌ها در آینده ذخیره می کند.

مقامات آمریکا بارها رژیم ایران را به استخدام جاسوس در ایالات متحده و همچنین انجام حملات سیبری به منظور به دست آوردن ازطلاعات و داده‌ها در زمینه‌های مختلف در ایالات متحده و اسرائیل متهم کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید