ارتش یمن مناطق گسترده‌ای را در غرب استان تعز آزاد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروهای ارتش یمن چهارشنبه 31 مارس 2021 اعلام کردند تعدادی از تپه‌‌ها و بلندی‌های مشرف بر منطقه غرب استان تعز را آزاد و خطوط پشتیبانی شبه‌نظامیان حوثی‌ مورد حمایت ایران در جبهه «مقبنه» در غرب استان تعز را قطع کردند.

به گزارش رسانه‌های یمنی سرهنگ عبدالباسط البحر، معاون ستاد عقیدتی سیاسی در محور نظامی تعز، تاکید کرد که هم‌زمان با پیشروی‌های مستمر ارتش، نیروهای ارتش ملی یمن نبرد مستمر خود را علیه شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران در بیش از یک جبهه در استان تعز ادامهداده و خسارت‌های انسانی و مادی بزرگی را به شبه‌نظامیان حوثی وارد کردند.

سرهنگ عبدالباسط افزود که یگان‌هایی از نیروهای ارتش ملی یمن طی ساعات گذشته موفق شدند تعدادی از تپه‌ها و بلندی‌های مشرف بر منطقه و خطوط پشتیبانی شبه‌نظامیان حوثی در جبهه الغربیه در شهرستان مقبنه را هدف قرار دهند.

ارتش ملي يمن

او همچنین افزود که از بارزترین این مواضع تپه «المطاحن» و زنجیره‌ای از تپه‌های کوچک است که در مجاورت با «جبل العرف» و در منطقه «البرح» واقع‌اند.

این مقام نظامی یمنی گفت که ارتش این کشور در چارچوب عملیاتی که برای رفع حصار شبه‌نظامیان حوثی انجام شده، بیش از 4 کیلومتر در نبرد علیه حوثی‌ها پیشروی کرده است.

این سرهنگ یمنی گفت که نیروهای ارتش این کشور در محور عملیاتی استان تعز طبق برنامه‌‌های نظامی تعیین شده پیش‌رفته و برای رفع حصار تلاش می‌کنند.

این مقام نظامی یمنی تاکید کرد که خطوط جلویی شبه‌نظامیان حوثی دچار فروپاشی شده و عناصر آنها پا به فرار گذاشته‌اند و حوثی‌ها در این درگیری‌ها متحمل خسارت‌های فراوانی شده و دهها تن از عناصر آنها کشته شده و تجهیزات و جنگ‌افزارهای رزمی آنها منهدم شد.

ارتش ملي يمن

معاون ستاد عقیدتی سیاسی ارتش یمن با اشاره به تلاش‌ها برای آزاد‌سازی و پاکسازی کامل تعز، و رفع حصار اعمال شده حوثی‌ها علیه این استان، گشایش گذرگاههای مرزی و همه راههای منتهی به استان تعز و حد گذاشتن برای جنایت‌های روزانه حوثی‌ها علیه غیرنظامیان را پیش‌بینی کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size