یمن، حوثی‌ها را به همکاری با «القاعده» و «داعش» متهم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دولت قانونی یمن طی گزارشی شواهد جدیدی به شورای امنیت سازمان ملل ارائه کرده که نشان می‌دهد حوثی‌ها پناهگاه‌های امنی برای اعضای القاعده و داعش فراهم کرده‌اند.

این گزارش روز چهارشنبه 31 مارس، به رئیس شورای امنیت سازمان ملل، لیندا توماس-گرینفیلد، سفیر ایالات متحده، که ریاست شورای امنیت ماه مارس را برعهده دارد و اعضای شورای امنیت ارسال شده است.

گزارش مذکور با هدف اثبات وجود رابطه و همکاری شبه‌نظامیان حوثی و سازمان‌های تروریستی مانند داعش و القاعده در یمن، توسط دولت قانونی یمن تهیه شده است.

حوثى‌ها
حوثى‌ها

در این گزارش آمده است: «شبه‌نظامیان حوثی، 252 زندانی از اعضای القاعده و همچنین یکی از برنامه‌ریزان حمله به ناو نیروی دریایی آمریکا «یو‌اس‌اس کول» را آزاد کرده‌اند، این نشان می دهد که حملات و عملیات حوثی‌ها ضد نیروهای القاعده در یمن عملیاتی ساختگی است.» و علاوه برآن «حوثی‌ها 55 عضو القاعده را تحت نظارت خود در صنعا قرار داده‌اند.»

دولت قانونی یمن در گزارش خود اشاره کرده است که «سازمان تروریستی القاعده چندین منطقه را تخلیه کرده و آنها را به حوثی‌ها تحویل داده تا نیروهای ارتش قانونی یمن در محاصره قرار گیرند». و همچنین اینکه «نیروهای داعش در کنار حوثی‌ها جنگیده‌اند و ارتش دولت قانونی یمن تعدادی از اعضای القاعده را که به حوثی‌ها کمک می‌کردند و در کنار آنها می‌جنگیدند، اسیر کرده است».

آرشيوى- شمارى از اعضاى القاعده
آرشيوى- شمارى از اعضاى القاعده

این گزارش با ارائه شواهد، عکس ها و جداول، نشان می دهد که روابط حوثی ها با سازمان های تروریستی به مرز هماهنگی مشترک و تبادل نقشها تهدید کننده رسیده و امنیت، ثبات، وحدت یمن و نیز کل منطقه خصوصا خطوط حمل و نقل دریایی بین المللی را با خطر مواجه کرده است.

دولت قانونی یمن خواستار شده است که جامعه بین المللی که پرچم جنگ با تروریسم را برافراشته مسئولیت های خود را برای حمایت از دولت قانونی یمن در برابر حملات شبه نظامیان حوثی و سایر سازمان های تروریستی انجام دهد. و همچنین بر ضرورت قرار گرفتن شبه نظامیان حوثی در لیست تروریستی تاکید کرده است.

این گزارش21 صفحه‌ای شامل جدول و تصاویر به سه زبان عربی، انگلیسی و فرانسوی تنظیم شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید