دادگاه کیوان امام‌وردی، اتهام تجاوز زنجیره‌ای او را تغییر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با مطرح شدن اتهام‌هاى جديدى عليه كيوان امام‌ وردى، متهم «تجاوز و آزار جنسی» به ده‌ها زن، روند رسيدگى قضايي به پرونده او وارد مرحله جديدي شد.

خبرگزاری «ایسنا» در گزارشی خبر داد که بازپرسی پرونده کیوان امام‌ وردی، به پایان رسیده و این پرونده در نوبت برگزاری دادگاه است.

براساس این گزارش، پیش از این با توجه به کشف فیلم‌هایی از منزل امام‌ وردی، پرونده او از اتهام «تعرض و تجاوز» به «افساد فی الارض» تغییر کرد، به این معنی که او متهم به ارتکاب «گسترده» جرائم منسوب شده است.

وکیل کیوان امام‌وردی نیز اعلام کرد که «اتهام افساد فی‌الارض به دلیل تعداد محدود اتهام‌ها به موکلش وارد نیست و دادسرا هم صلاحیت تحقیق درباره اتهام تجاوز را ندارد.»

او گفت که درخواست خواهد کرد تا تحقیقات باطل و پرونده به دادگاه کیفری یک ارسال و تحقیقات درباره اتهام تجاوز آغاز شود.

پیش از این شیما قوشه، وکیل پنج نفر از شاکیان کیوان امام‌ وردی، گفته بود تاکنون 9 نفر از او شکایت کرده‌اند.

در تابستان 1399 موجی از افشاگریها در توییتر علیه کیوان امام‌ وردی شروع شد که او را به تعرض و تجاوز متهم کرد.

پیش از این شماری از کاربران توییتر با انتشار تصاویری از مکالمات خود با امام وردی، در رسانه‌های اجتماعی، گفته بودند که او آن‌ها را به منزلش دعوت و پس از مست یا بیهوش کردن آنها، اقدام به آزار و تعرض جنسی می‌کرده است. همچنین خبرگزاری «ایسنا» در گزارش تازه خود با تعدادی از این قربانیان مصاحبه کرده است.

کیوان امام ‌وردی پس راه افتادن موج افشاگری‌ها در توییتر، در تابستان 1399، احساس خطر کرد و با اکانت‌های مختلف شروع به افزایش آزار‌ها و تحت‌نظر داشتن این زنان نمود.

سرانجام اوایل شهریورماه 1399، حسین رحیمی، رییس پلیس تهران، اعلام کرد فردی که به تازگی در توییتر روایت و گزارش‌هایی مبنی بر آزار و تعرض جنسی او به دختران دانشجو منتشر شده بود، بازداشت شده است.

رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ همچنین از شاکیان درخواست کرد با اطمینان از محفوظ ماندن هویتشان نزد پلیس برای شکایت از این مرد به پلیس امنیت عمومی تهران مراجعه کنند.

رسانه‌ها در آن زمان این فرد را دانش‌آموخته دانشگاه تهران معرفی کردند که در حوالی میدان انقلاب کتابفروشی داشته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم