نشست ولی عهد سعودی و نخست‌وزیر عراق در ریاض

به گفته الشمری سفیر سعودی در بغداد به «العربیه» در مورد مسائل سیاسی اقتصادی و امنیتی مذاکره و توافق‌نامه‌هایی امضا خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

نشست میان محمد بن سلمان ولیعهد پادشاهی سعودی و مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر عراق چهارشنبه 31 مارس 2021 به محض ورود الکاظمی به ریاض در چارچوب سفر رسمی برگزار شد.

الکاظمی ساعاتی پیش وارد فرودگاه ریاض شد و از سوی محمد بن سلمان ولیعهد مورد استقبال رمسی قرار گرفت.

الکاظمی در توئیتر نوشت که این دیدار با هدف تحکیم روابط برجسته میان دو کشور و ایجاد چشم‌اندازهای همکاری بین کشورهای منطقه در راستای خدمت به مردم و ایجاد ثبات و همچنین تحکیم ارزش‌ها و هم‌افزایی صورت می‌گیرد.

نشست میان محمد بن سلمان ولیعهد پادشاهی سعودی و مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق

گفتنی است که عبدالعزیز الشمری، سفیر پادشاهی سعودی در عراق، روز گذشته تأکید کرد که سفر الکاظمی به سعودی از اهمیت زیادی برخوردار است و در این سفر شماری از مسائل سیاسی، امنیتی و اقتصادی مورد بحث قرار خواهند گرفت و توافق‌نامه‌هایی در چندین زمینه به امضا خواهند رسید.

سفیر سعودی در بغداد در گفتگو با «العربیه» و «الحدث»، بر اهمیت روابط دو کشور افزود که قرار است شمار گذرگاه‌های مرزی با عراق افزایش یافته و گذرگاه «عرعر» به صورت شبانه‌روزی باز باشد.

او دربارهٔ روند ساخت استادیومی که خادم حرمین شریفین به عراق اهدا کرد، گفت که جلسات مداوم برای تکمیل مراحل کار ادامه دارد.

الشمری در مورد شورای هماهنگی میان سعودی و عراق هم توضیح داد که جلسات این شورا ادامه داشته و به زودی نشست مهمی میان بازرگانان دو کشور برگزار خواهد شد.

محمد بن سلمان و مصطفی الکاظمی
بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید