تاکید شاهزاده محمد بن سلمان بر حمایت سعودی از کشور و مردم یمن

سعودی 422 میلیون دلار مشتقات نفتی در اختیار دولت یمن قرار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی، روز سه‌شنبه 30 مارس 2021، در تماسی تلفنی با رئیس جمهوری یمن، بر ایستادن این پادشاهی در کنار کشور و مردم یمن تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس»، شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز، ولی‌عهد پادشاهی سعودی و عبدربه منصور هادی، رئیس جمهوری یمن، سه‌شنبه در تماسی تلفنی تحولات اوضاع در یمن و حمایت بین‌المللی از ابتکار سعودی برای پایان دادن به بحران یمن و دست‌یابی به راه حل سیاسی فراگیر را مورد بررسی قرار دادند.

در این گفتگوی تلفنی رئیس جمهوری یمن مجددا حمایت دولت کشورش از ابتکار سعودی را ابراز داشت و اصرار پادشاهی سعودی برای تحقق صلح پایدار در یمن و برقراری امنیت و ثبات در یمن را تحسین کرد.

در همین راستا ولی‌عهد سعودی برادامه ایستادن کشورش در کنار برادران در یمن و کاهش درد و رنج شهروندان یمنی، با تقدیم کمک‌هایی شامل مشتقات نفتی به ارزش 422 میلیون دلار در چارچوب طرح سعودی برای توسعه و سازندگی یمن، راه‌اندازی ایستگاه‌های تولید برق در استان‌های یمن و کمک به دولت یمن برای ارائه خدمات به ملت یمنی برادر و تحقق امنیت و ثبات در یمن تاکید کرد.

عبدربه منصور هادی نیز این کمک‌های سخاوتمندانه دولت پادشاهی عربی سعودی در حمایت از دولت و مردم یمن و کاستن از درد و رنج آنها را ارزشمند خواند.
دو طرف همچنین طرح ابتکاری «خاورمیانه سبز»، که هدف از آن مشارکت با کشورهای منطقه برای مقابله با چالش‌های زیست محیطی است را مورد بررسی قرار دادند و رئیس جمهوری یمن ضمن استقبال از این طرح ابتکار، پشتیبانی یمن از همه تلاش‌های پادشاهی عربی سعودی در این رابطه را اعلام کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید