موضع فرمانده سپاه در قبال تمایل دولت به مذاکره: به تحریم بی‌اعتناییم

ربیعی از وجود تماس مستقیم با آمریکا اظهار بی‌اطلاعی کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی که علی ربیعی، سخنگوی دولت ایران روز سه‌شنبه، ‌گفت «مصمم هستیم دولتی فارغ از تحریم به منتخب بعدی ملت تحویل دهیم»، هم‌زمان، حسین سلامی، فرمانده سپاه پاسداران، اظهار داشت: «به تحریم بی‌اعتناییم و به برجام نیز احتیاجی نداریم.»

ربیعی روز سه‌شنبه، در اولین نشست خبری خود در سال 1400، گفت: «تلاش دولت برای لغو تحریم‌ها تا آخرین روز کاری دولت متوقف نخواهد شد ودولت بایدن هیچ راهی جز بازگشت به برجام و پایان دادن به تحریم‌ها ندارد.»
سخنگوی دولت ایران درباره این که آیا دولت بایدن تماسی با تهران در خصوص رفع تحریم‌ها بر قرار کرده است یا خیر، گفت: «در خصوص تماس احتمالی مستقیم دولت آمریکا با ایران برای رفع تحریم‌ها اطلاع جدیدی در این زمینه دریافت نشده و نداشته‌ایم. لذا همانطور که قبلا اعلام شده است رفع تحریم ها نیاز به اقدام عملی دارد.»
ربیعی بیان کرد: اگر طرف آمریکایی پیشنهاد بهتری دارد که مستلزم مذاکره نباشد، می تواند آن را از مجاری رسمی با ما در میان بگذارد و ما با جدیت آن را بررسی خواهیم کرد».

او ادامه داد: «ما تاکنون حسن نیت خود را جهت حفظ و اجرای کامل برجام اثبات کرده ایم و آمادگی داریم در چارچوب برجام و با روشی مشخص به گفتگوهای سازنده ادامه دهیم.»

علی ربیعی
علی ربیعی

اظهارات سخنگوی دولت درباره آمادگی ایران برای بررسی هرگونه پیشنهادی از سوی آمریکا که به تسریع رفع تحریمها منجر شود در تضاد با گفته های امروز فرمانده سپاه است.
سلامی در یک سخنرانی در شهر یزد، عنوان کرد: «ما به نقطه‌ای رسیده ایم که اگر دشمن تحریم‌ها را بردارد یا برندارد، پیروز هستیم» وی افزود: «ما عجله نداریم، به تحریم بی‌اعتناییم و به برجام نیز احتیاجی نداریم.»

علی ربیعی در حالی از پیشنهاد جدید امریکا به ایران بی اطلاعی می کند که وبسایت آمریکایی «پولیتیکو» به نقل از منابع آگاه در واشینگتن گزارش داده ایالات متحده پیشنهاد جدیدی به ایران برای شروع مذاکرات داده است.
«پولیتیکو» روز دوشنبه 29 مارس، به نقل از دو منبع آگاه در واشینگتن، نوشته بود که دولت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، برای شکستن بن‌بست مذاکرات هسته‌ای، پیشنهاد جدیدی به منظور آغاز گفت وگو با ایران ارائه می کنند. این پیشنهاد که شامل کاهش‌ برخی تحریم‌ها برای ایران است، همزمان با آغاز انتخابات ایران ارائه می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید