رهگیری و انهدام 2 پهپاد حوثی که به سمت سعودی شلیک شده بود

سخنگوی ائتلاف عربی : حوثی‌ها به حملات خود علیه غیر نظامیان ادامه می‌دهند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

سرتیپ ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف عربی برای حمایت از دولت قانونی یمن، روز سه‌شنبه 30 مارس، اعلام کرد، نیروهای ائتلاف دو فروند پهپاد بمب‌گذاری شده شبه‌نظامیان حوثی که به سوی مناطق غیرنظامی پادشاهی سعودی شلیک شده بود، رهگیری و در آسمان منهدم کردند.

المالکی گفت، که تلاش‌های شبه نظامیان حوثی برای هدف قرار دادن غیرنظامیان ومناطق مسکونی همچنان ادامه دارد.

پهپاد سرنگون شده حوثی

او تاکید کرد که ائتلاف عربی برای حمایت از دولت قانونی یمن تمام اقدامات عملیاتی لازم جهت محافظت از غیرنظامیان که با قوانین بشردوستانه بین‌المللی مطابقت دارد، را انجام خواهد داد.

Advertisement

همزمان با ادامه حملات حوثی‌ها به مناطق غیر نظامی سعودی، تیم تحقیقاتی کارشناسان سازمان ملل متحد اعلام کرد که حوثی‌ها مسئول حمله 30 دسامبر گذشته به فرودگاه عدن هستند. در جریان این حمله که همزمان با ورود اعضای دولت جدید یمن به فرودگاه عدن صورت گرفت، دست‌کم 22 نفر کشته شدند.

دو دیپلمات به خبرگزاری «رویترز»، گفته‌اند که کارشناسان بین‌المللی گزارش خود را طی رایزنی‌هایی غیرعلنی در روز جمعه به کمیته سازمان ملل متحد که مسئولیت نظارت بر تحریم‌های مربوط به یمن را بر عهده دارد، ارائه دادند.

به گفته این دو دیپلمات آگاه که نظر به حساسیت موضوع خواستند نامشان فاش نشود، روسیه اما مانع از انتشار گسترده این گزارش شده‌است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید