بایدن: با پیروزی در جنگ علیه کرونا فاصله داریم

طرح 3 تریلیون دلاری بایدن برای نوسازی ساختارهای زیربنایی آمریکا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، دوشنبه 29 مارس 2021، هشدار داد که آمریکا همچنان با «پیروزی در جنگ علیه کرونا» فاصله دارد و از مردم کشورش خواست تا به هشدارها و تدابیر پیشگیرانه اتخاذ شده برای مقابله با پاندمی ویروس جدید کرونا به ویژه اکنون که آمریکا با موج احتمالی چهارم انتشار کرونا مواجه است، پایبند شوند.

رئیس جمهوری آمریکا، در یک سخنرانی تلویزیونی گفت: «کار ما به پایان نرسیده. کماکان از پیروزی در جنگ علیه کووید-19 فاصله داریم»، و افزود «ما در رقابت مرگ و زندگی با ویروسی هستیم که شمار مبتلایان به آن و سویه‌های جهش‌یافته آن به سرعت در حال افزایش است و متاسفانه برخی رفتارهای بی‌احتیاطی که در تلویزیون مشاهده می‌کنیم به این معنی است که افزون بر آن شمار جدیدی از افراد به این ویروس مبتلا خواهند شد».
بایدن در ادامه سخنرانی تلویزیونی خود افزود که «ویروس کرونا را شکست خواهیم داد».

او با اشاره به این‌که روزانه نزدیک به هزار آمریکایی در نتیجه ابتلا به کرونا جان خود را از دست می‌دهند، خطاب به مردم کشورش گفت: «ماسک بزنید این وظیفه‌ای ملی است! الان وقت جشن گرفتن نیست. دور هم جمع نشوید».

واكسن كرونا
واكسن كرونا

رئیس جمهوری دمکرات آمریکا ضمن تحسین پیشرفت‌های کشورش در زمینه تولید و توزیع واکسن کرونا، تاکید کرد که %90 افراد بالغ در آمریکا تا 19 آوریل آینده از امکان دریافت واکسن کرونا برخوردار خواهند شد.

بنا به گزارش دانشگاه «جونز هاپکینز»، در ایالات متحده آمریکا، طی 24 ساعت گذشته منتهی به شامگاه دوشنبه 41,534 مورد مبتلا به کرونا و 486 فوتی به ثبت رسیده‌است که با این وجود شمار کل مبتلایان به کرونا در این کشور به 30,257,078 مورد و تعداد جان‌باختگان به 549,299 فوتی افزایش یافته‌است.

بنا به گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها در ایالات متحده، تاکنون نزدیک به 93.6 میلیون نفر معادل نزدیک به %28.2 از مردم آمریکا دست‌کم یک دوز از واکسن ضد کرونا را دریافت کردند. همچنین 51.5 میلیون آمریکایی معادل %15.5 از جمعیت این کشور دو دوز از واکسن زد کرونا را دریافت کرده‌اند.

دولت جو بایدن که در 20 ژانویه 2021 زمام امور را به دست گرفت، متعهد شده بود که دست‌کم 100 میلیون دوز از واکسن کرونا را در 100 روز اول از دوره ریاست جمهوری بایدن در میان مردم این کشور توزیع کند.

طرح 3 تریلیون دلاری بایدن برای نوسازی ساختارهای زیربنایی آمریکا

از سوی دیگر جین ساکی، سخنگوی کاخ سفید، دوشنبه به خبرنگاران گفته که جو بایدن، چهارشنبه آینده جزئیات طرح 3 تریلیون دلاری خود را برای نوسازی ساختارهای زیربنایی در ایالات متحده ارائه خواهد داد و دارای برنامه‌ای برای تامین مالی این طرح است.

آرشيوى
آرشيوى

آنتونی فاوچی، کارشناس ارشد در زمینه مبارزه با بیماری‌های واگیردار در آمریکا و مشاور عالی بایدن در امور پزشکی، نیز گفته بود که برای رسیدن به مصونیت در جامعه و بازگشت نسبی به زندگی طبیعی، نزدیک به %70 از مردم آمریکا به واکسیناسیون در برابر کرونا نیاز دارند.

تاکنون بیش از 127.34 میلیون نفر در جهان به بیماری ویروسی کرونا مبتلا شدند و شمار کلی جان‌باختگان بر اثر ابتلا به این بیماری به 2 میلیون و 912,808 فوتی رسیده ‌است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید