ازسرگیری فعالیت کشتیرانی در کانال سوئز پس از شناورسازی «اور گیون»

مقامات مصری: فعالیت دریانوردی در کانال سوئز به حالت عادی برگشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اداره کانال سوئز، شامگاه دوشنبه 29 مارس 2021، اعلام کرد با پایان عملیات موفقیت‌آمیز شناورسازی و جابجایی کشتی کانتینربر به گل نشسته «EVER GIVEN»، جریان کشتیرانی در کانال سوئز از سر گرفته شد.

به گزارش «العربیه»، سپهبد اسامه ربیع، رئیس اداره کانال سوئز، شامگاه دوشنبه در کنفرانسی خبری ضمن اعلام پایان عملیات موفقیت‌آمیز شناورسازی و جابجایی کشتی به گل نشسته «اور گیون»، اظهار داشت که این اولین بار در جهان است که عملیات نجات کشتی کانتینربر به گل نشسته بدون تخلیه محموله آن و بدون وقوع مجروحیت یا نشت روغن یا مواد نفتی انجام می‌شود.

این مقام مصری تاکید کرد که اداره کانال سوئز با چالش دیگری مواجه است و آن این‌که از شامگاه دوشنبه عملیات عبور دادن کشتی‌هایی که به دلیل حادثه به گل نشستن «اور گیون» در انتظار مانده‌اند و تعداد آنها به 321 فروند کشتی می‌رسد را آغاز کرد.

سپهبد ربیع تاکید کرد که اداره کانال سوئز و کارکنان آن، روزانه 24 ساعت فعالیت خواهند کرد تا به تراکم کشتی‌های در حال انتظار برای عبور در دو سوی کانال سوئز پایان دهند.

او در ادامه افزود که در این راستا فهرست‌ها و جدول‌هایی برای راهنمایان کانال سوئز جهت حضور در کشتی‌ها و عبور دادن آنها تدارک دیده شده‌است.

برخی از مسئولان مصری شرکت کننده در عملیات نجات کشتی در کانال سوئز

این مقام مصری اعلام کرد که برای جلوگیری از تلف شدن بار و کالاها و تضمین ایمنی کشتی‌ها از شامگاه دوشنبه تا صبح روز سه‌شنبه 113 فروند کشتی از دو سوی کانال سوئز عبور داده خواهند شد.

شایان ذکر است که عملیات نجات و شناورسازی کشتی «اورگیون» با کمک پدیده جزر و مد، انجام عملیات حفاری و خاکبرداری از اطراف بدنه جلوی کشتی و با کمک نیروی کششی 10 یدک‌کش دریایی از چهار جهت انجام شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید