ویدیو؛ کباب کردن سوسیس روی گدازه‌های آتشفشان در ایسلند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

گروهی از دانشمندان که برای تحقیق درباره فوران کوه «وارجال سویال» به ایسلند رفته بودند، در اقدامی جالب، سوسیس‌های خود را بر روی گدازه‌های آتشفشان کباب کردند.

ویدئویی در روزهای گذشته به‌طور گسترده‌ شبکه‌های اجتماعی منتشر شده‌است که گروهی از دانشمندان را در حال کباب کردن سوسیس بر روی گدازه آتشفشانی در ایسلند نشان می‌دهد؛ دانشمندانی که برای تحقیق و پژوهش به آنجا رفته بودند اما از فرصت تجربه سوئیس آتشفشانی را از دست ندادند.

این آتشفشان روز جمعه 26 مارس 2021۱ در نزدیکی «ریکیاویک»، پایتخت ایسلند، فوران کرده و گدازه‌های داغ خود را به سوی آسمان پرت ‌کرد. این فوران آتشفشانی هفته گذشته پس از چند زلزله کوچک در نزدیکی کوه «وارجال سویال»، در شبه جزیره «ریکجانس»، حدود ۳۰ کیلومتری جنوب غربی پایتخت رخ داد.

أتشفشان ايسلند


در همین‌ رابطه اداره هواشناسی ایسلند اعلام کرد که فوران آتشفشان هیچ خطری برای مردم «گرینداویک» یا زیرساخت‌های حیاتی این شهر ایجاد نمی‌کند.
از طرف دیگر بخش حفاظت مدنی و مدیریت امور اضطراری در ایسلند اعلام کرد که مقامات از ساکنان شهرک «تورلاکشوفن» در شرق محل فوران آتشفشان خواسته‌اند تا در خانه‌های خود بمانند تا از قرار گرفتن در معرض گازهای آتشفشانی در امان بمانند. به گفته مقامات ایسلند این قوی‌ترین آتشفشان این کشور از قرن دوازهم تاکنون به‌شمار می‌رود. گدازه‌های این آتشفشان مساحتی در حدود یک کیلومتر مربع یعنی برابر 200میدان فوتبال را پوشاند

Advertisement
بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size