وزیر ارتباطات ایران: به‌زودی فیلترینگ منسوخ می‌شود

گسترش فن‌آوری‌های ارتباطی اخیر در جهان و بازتاب آن در ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

محمدجواد آذری‌ جهرمی، وزیر ارتباطات ایران، با اشاره به گسترش فن‌آوری‌های ارتباطی اخیر در جهان و بازتاب آن در ایران از منسوخ شدن سانسور و فیلترینگ در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

جهرمی در رابطه با اینترنت ماهواره‌ای و احتمال فیلترینگ آن گفت: «توسعه تکنولوژی و سربرآوردن بلاک‌چین و اینترنت ماهواره‌ای و... باعث منسوخ شدن فیلترینگ خواهد شد.»

او با رد ضمنی اظهارات برخی مقامات بلندپایه ایرانی در رابطه با کنترل و فیلترینگ فضای مجازی، تاکید کرد: «اصولا باید فیلترینگ فراموش شود و اگر فناوری جدیدی در راه است، در فکر فیلترینگ آن نباشیم.»

پیش از این علی خامنه‌ای، رهبر ایران، در سخنان نوروزی خود با حمله به نحوه اداره فضای مجازی، این فضا را «ول» توصیف کرده بود.

به نوبه خود غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیر عامل ایران، از «ولنگاری در فضای مجازی کشور» انتقاد کرده و آن را تقدیم دو دستی به «دشمن» برای اجرای انواع عملیات شناختی در شرایط جنگ اقتصادی دانسته بود.

پیشتر نیز ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی، در اواخر بهمن 99، در واکنش به پروژه اینترنت ماهواره‌ای شرکت «اسپیسایکس» از تشکیل کارگروهی برای «مواجهه با خدمات اینترنت ماهواره‌ای» خبر داده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید