اوضاع اقتصادی متولدین دهه‌های هفتاد و هشتاد بحرانی‌تر می‌شود

اقتصاد ایران طی سه سال گذشته میلادی 17 درصد کوچکتر شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

محمد مهدی تندگویان، معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان ایران، گفت: «عدم نظارت جامعی که بتواند در توزیع اعتبارات دخالت سریع و مستقیمی داشته باشد و از هدر رفت منابع جلوگیری کند، منجر به شکست در بحث اقتصاد می‌شود؛ به طوری که بحران اقتصادی دهه شصتی‌ها برای دهه هفتادی‌ها و هشتادی‌ها بسیار بیشتر می‌شود».

محمد مهدی تندگویان در گفت‌وگو با خبرگزاری «ایسنا»، اظهار کرد: «منابعی که در حوزه جوانان صرف می‌شود باید به گونه‌ای تجمیع شود که مدیریت آن و مجوز پرداخت و استفاده از منابع تنها از یک نهاد سیاست گذار واحد انجام شود حتی اگر در اختیار چندین نهاد باشد. در نهایت تمام این اعتبارات باید به جامعه هدف اختصاص پیدا کند.»

او ادامه داد: «من نام چنین اراده‌ای برای تجمیع منابع را «اصلاح ساختار بودجه» نمی‌گذارم بلکه تا وقتی که «انقلابی» در ساختار بودجه انجام نشود ما در این بخش دچار گرفتاری خواهیم بود. باید جلوی رانت‌ها، ویژه خواری‌ها و بهره‌برداری از منابع گرفته شود.»

تندگویان در حالی از بدتر شدن اوضاع اقتصادی برای جوانان متولد دهه هفتاد ودهه هشتاد خبر می‌دهد که طبق پیش‌بینی‌ها، دولت باید در سال 1400 حداقل 900 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کند که در وضعیت وخیم اقتصادی فعلی ایران غیر ممکن است. گفتنی است اقتصاد ایران طی سه سال گذشته میلادی 17 درصد کوچکتر شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید