اخبار ضدونقیض از کشته و زخمی‌شدن 2 فعال عرب توسط بسیج

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی که برخی سازمان‌های حقوق بشری از کشته‌شدن دو فعال عرب در درگیری با نیروهای بسیج در شهر شوش، در 100 کیلومتری اهواز خبر دادند، سپاه خوزستان با صدور اطلاعیه‌ای از دستگیری و کشته‌شدن افردای که آن‌ها را به گروه‌های مخالف رژیم ایران منتسب کرد، خبر داد.

«خبرگزاری ایسنا» شامگاه یکشنبه 28 مارس در گزارشی به نقل از معاونت روابط عمومی و تبلیغات سپاه «ولی عصر» خوزستان خبر کشته شدن دو نفر در شهرستان شوش را تایید کرد بدون آنکه نامی از آنها ببرد.

سپاه پاسداران در بیانیه خود، این دو فرد را وابسته به آنچه «گروهک تجزیه طلب و تروریستی حرکت النضال» خوانده، معرفی کرده و مدعی شده که آنها «اقدام به حمله و تیراندازی به اماکن نظامی و انتظامی در شهرستان شوش» کرده‌اند.

در همین رابطه فعالان حقوق بشر از کشته‌شدن دو شهروند عرب اهل شهرستان شوش در پی درگیری با نیروهای بسیج این شهر خبر دادند.

بر اساس این گزارش این افراد پس از زخمی شدن و انتقال به بیمارستان بر اثر شدت جراحات جان باختند.

«هرانا» ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران نیز روز یکشنبه 28 مارس 2021 به نقل از یک منبع مطلع گزارش کرد: «این شهروندان که روز جمعه سوار بر موتورسیکلت در حال عبور از خیابانی بودند که دادگاه این شهرستان، حوزه علمیه و پایگاه بسیج دانش در آن واقع شده است؛ اما ناگهان مورد اصابت گلوله نیروهای بسیج قرار گرفتند. ابراهیم عطشانی از نواحی پا و شکم و مصطفی حرگانی از ناحیه کتف زخمی شدند. آقای عطشانی پس از قطع پا، بعدازظهر روز شنبه 7 فروردین‌ماه (27 مارس) جان خود را از دست داد.»

گفته می‌شود که آقای حرگانی نیز تا زمان انتقال به بیمارستان علائم حیاتی داشت و شنبه‌شب جان خود را از دست داد. این منبع در ادامه افزود: «نیروهای امنیتی شایعه کرده‌اند که این شهروندان در هنگام حمله به حوزه علمیه و دادگاه زخمی و بازداشت شده‌اند. امری که توسط بستگان آنان تکذیب شده است.»

ابراهیم عطشانی 20 ساله و مصطفی حرگانی 22 ساله از اهالی منطقه «دوار» شهر شوش و ابراهیم عطشانی پیش از این هم در اعتراضات گسترده‌ آبان ماه 98 (نوامبر 2019) بازداشت و پس از ماه‌ها تحمل زندان آزاد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید