جوانان سوری برای نپیوستن به هواداران ایران به طرفداران روسیه می‌پیوندند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در زمانی که شبه‌نظامیان ایران قصد دارند با بهره‌گیری از دل‌مشغولی روس‌ها به توافق با ترکیه در شمال سوریه، روند جذب جوانان سوری را در صفوف خود تشدید کنند، دیدبان حقوق بشر سوریه تأکید کرد که 7 نفر از جوانان منطقه المیادین در حومه شرقی دیرالزور، از بیم وادار شدن به پیوستن به نیروهای شبه‌نظامی «لواء الشیخ» وفادار به تهران، به صفوف «سپاه پنجم» طرفدار مسکو در منطقه غرب فرات پیوستند.

به گزارش دیدبان حقوق‌بشر سوریه، همزمان دو جوان برای فرار از «خدمت اجباری» در ارتش رژیم اسد، به مناطق تحت نفوذ نیروهای دموکراتیک سوریه در الطبقه در حومه رقه رفتند.

این تحولات یک ماه پس از دیدار فرمانده «لواء الشیخ» وابسته به سپاه پاسداران ایران با بزرگان و افراد سرشناس قبایل منطقه برای ابلاغ این موضوع صورت گرفت که نظام ایران، شخصاً او را مأمور تشکیل یک نیروی نظامی شبیه به «سپاه پاسداران» متشکل از عناصر قبایل منطقه کرده که پشتیبانی لجستیکی آن بر عهده فرماندهی سپاه پاسداران خواهد بود.

فرمانده «لواء الشیخ» همچنین ادعا کرد که وظیفه نیروهای قبایل، صرفاً پشتیبانی از شبه‌نظامیان ایرانی در عملیات نظامی آنها در منطقه خواهد بود. او در پایان نشست خود به قبایل قول داد، هماهنگی‌های لازم برای برپایی نشست‌های مشترک آن‌ها و فرماندهی سپاه پاسداران را انجام خواهد داد.

نیروهای روسی در سوریه

دیدبان حقوق‌بشر سوریه، اوایل سال جاری اعلام کرده بود که گروهی از عناصر «هنگ 47» سپاه پاسداران پس از عبور از رودخانه فرات، حد فاصل با مناطق نفوذ شبه‌نظامیان ایرانی در حومه آلبوکمال، وارد مناطق نفوذ نیروهای دموکراتیک سوریه «قسد» در حومه دیرالزور شدند.

این در حالی است که شبه نظامیان طرفدار ایران، گشت زنی‌های خود در منطقه برای یافتن عناصر فراری و جلوگیری از تکرار عملیات فرار عناصر در منطقه را تشدید کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید