مقدماتی جام جهانی 2022: دومين پیروزی قاطعانه ترکیه و اولین برد هلند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیدارهای هفته دوم از مرحله مقدماتی جام جهانی 2022 در قاره اروپا با پیروزی تیم‌های ملی ترکیه و هلند روز شنبه 27 مارس 2021 پیگیری شد.

از هفته دوم مقدماتی جام جهانی قطر در منطقه اروپا امروز و در گروه G رقابت ها دو بازی حساس برگزار شد.

در اين گروه ترکیه میزبان خود نروژ را با نتیجه 3 بر صفر شکست داد. اوزان توفان در دقایق چهار و 59 و سویونکو در دقیقه 28 گل‌های ترکیه‌ را به ثمر رساندند تا این تیم با شش امتیاز و به لطف تفاضل گل بهتر نسبت به مقدونیه صدرنشین جدول بماند.

ترکیه در اولين بازي با نتیجه خوب 4 بر 2 هلند را شکست داده بود.

در دیگر بازی هلند توانست در حضور 5 هزار نفر تماشاگر و در ورزشگاه یوهان کرویف آرينا آمستردام از سد لتونی گذر کند. استیون برگویس در دقیقه 32 و لوک دیونگ در دقیقه 69 گل‌های هلند را در به ثمر رساندند. شاگردان دبوئر با این پیروزی سه امتيازي شدند و به رده سوم صعود كردند.

همچنين در گروه H كرواسي نايب قهرمان جام جهاني 2018 روسيه با تك گل پاساليچ از سد ميهمان خود قبرس گذشت وبا اولين پيروزي خود وبا سه امتياز به رده ى سوم جدول صعود كرد وقبرس هم با يك امتياز در رتبه ى پنجم باقي ماند. در اين گروه روسيه ميزبان جام جهاني 2018 و اسلووني با شش امتياز وبرحسب تفاضل گل به ترتيب در رده هاي اول و دوم قرار دارند.

در آخرين بازي از گروه E هم بلاروس با نتيجه ى 4 بر 2 از ميهمانش استوني عبور كرد وبا اين پيروزي با سه امتياز به رتبه دوم جدول صعود كرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید