صفحه فیسبوک «پرس ‌تی‌وی» به طور دائم مسدود شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شبکه اجتماعی فیسبوک روز جمعه 26 مارس صفحه شبکه انگلیسی زبان برون مرزی ایران، «پرس‌ تی‌وی» را به صورت دائم مسدود کرد.

فیسبوک بدون هیچگونه هشدار قبلی، صفحه «پرس‌ تی‌وی» را مسدود کرد و مدعی شد که این «شبکه خبری انگلیسی زبان» از معیارهای این شبکه اجتماعی پیروی نکرده است.

فیسبوک اعلام کرد: «ما پیشتر این تصمیم را بازبینی کردیم و قابل بازگشت نیست.» پیش از این نیز چندین بار فیسبوک اقدام به بستن موقت صفحه «پرس‌ تی‌وی» کرده بود که آخرین بار در اواسط ماه ژانویه (اواخر دی ماه) صفحه «پرس‌تی‌وی» با بیش از 4 میلیون عضو به صورت موقت مسدود شده بود.»

در ژوئن سال 2020 نیز فیسبوک،‌ شبکه خبری «پرس‌تی‌وی»، خبرگزاری «اسپوتنیک روسیه» و خبرگزاری چینی «شینهوا» را رسانه‌های دولتی لقب داد و گفت که مانع از تبلیغات این رسانه‌ها در آمریکا خواهد شد.

شبکه‌های اجتماعی دیگر نظیر یوتیوب، توییتر، اینستاگرام و گوگل نیز چند بار اقدام به مسدود کردن صفحات شبکه خبری پرس‌تی‌وی کرده‌اند.

در سال 2018، فیسبوک صدها حساب مرتبط با ایران و روسیه را به بهانه مبارزه با کمپین های «اطلاعات نادرست» مسدود کرد.
گفتنی است که «PRESSTV» سابقه پخش اعترافات برخی زندانیان سیاسی و عقیدتی را دارد.

نهاد ناظر بر رسانه‌های بریتانیا «آفکام»، در سال 2012 به لغو پروانه فعالیت و قطع فرکانس پخش شبکه پرس‌ تی‌وی از طریق ماهواره شبکه «اسکای» رای داده بود.

صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران، نیز از سال 2013 مشمول تحریم‌های آمریکا بود اما باراک اوباما و پس از او دونالد ترامپ با امضای معافیت‌های تحریمی اجرای آن را تعلیق کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید