اخبار ضد و نقیض از واکسیناسیون رای‌دهندگان در روز انتخابات

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالیکه خبری به نقل از سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران، درباره تزریق واکسن ضد کرونا به رای‌دهندگان در روز انتخابات در فضای مجازی منتشر شده بود و واکنش‌هایی را در پی داشت، وزارت بهداشت با تاخیر چند ساعته و پاسخی توهین‌آمیز، خبر را تکذیب کرد و انتشار آن را به اپوزیسیون جمهوری اسلامی نسبت داد.

در حالیکه درباره عدم استقبال واجدان شرایط رای دادن در ایران در انتخابات ریاست ‌جمهوری 1400، پیش‌بینی‌های بسیاری شده است، انتشار خبری به نقل از سعید نمکی در فضای مجازی که از واکسیناسیون علیه کرونا به عنوان ابزاری برای کشاندن مردم به پای صندوق‌های رای استفاده می‌کند، بسیار خبرساز شد. در این خبر آمده است که «اگر هماهنگی‌ها به نتیجه برسد در روز انتخابات همه رای‌دهندگان را واکسینه خواهیم کرد». صبا آذرپیک، روزنامه‌نگار، در توئیت خود با واکنش به این موضوع نوشت: «وزارت بهداشت تکذیب یا تایید رسمی کند؛ سخن اگر متعلق به وزیر بهداشت باشد، می‌توان علیه ایشان اعلام جرم کرد: اقدام خلاف قانون اساسی، خدمات بهداشتی در قانون اساسی وظیفه حاکمیت است و نمی‌توان حق شهروندان را مشروط به اختیار آنها برای رای دادن کرد».

او افزود: «واکسن زدن حق است، رای دادن اختیار» این در حالی است که رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت ایران چند ساعت پس از انتشار این خبر، با نوشتن توئیتی آن را تکذیب کرد.

گفتنی است، علی‌رغم آغاز واکسیناسیون در بسیاری از کشورها، ایران با تاخیر در این زمینه اقدام کرد و تاکنون نیز در این زمینه با کمبود و مشکلاتی مواجه است.

مصطفی قانعی، عضو کمیته واکسن کرونای ایران، روز 18 مارس 2021، اعلام کرد که عدد واردات واکسن کرونا به این کشور نشان می‌دهد که هنوز حتی نیاز کادر درمان این کشور به واکسن تامین نشده است.

بر اساس گزارش «رکنا»، او با اشاره به عدم کفاف واکسن کرونای وارداتی به ایران، گفت: «واکسیناسیون در کشور یک کار اجرایی است و علمی نیست، اما آن چیزی که در ایران وارد شده کاملا مشخص است و عدد واردات هنوز برای نیاز کادر درمان کفایت نمی‌کند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید