آمریکا دو وبگاه پیکارجویان حزب‌الله عراق را مسدود کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت دادگستری آمریکا پنج‌شنبه 25 مارس 2021 اعلام کرد دو وب‌سایت وابسته به گروه شبه نظامی کتائب حزب‌الله عراق را مسدود کرده ‌است.

این دو وب‌سایت «المعلومه» و «آر.ام. ان.نت» نام دارند که از سوی وزارت دادگستری آمریکا به دلیل «افراطی‌گری، خشونت و نفرت پراکنی» مسدود شدند.

وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد که واشینگتن به پیگرد «سازمان‌های تروریستی خارجی همچون کتائب حزب‌الله ادامه خواهد داد؛ سازمان‌هایی که درتلاشند تا با استفاده از زیرساخت‌های سایبری ایالات متحده، به امنیت ملی این کشور، آسیب بزنند.»

آمریکا در سال گذشته نیز دو وب‌سایت دیگر وابسته به کتائب حزب‌الله عراق وابسته به نظام ایران و پیشتر هم آدرس وبگاه خبرگزاری فارس ایران را مسدود کرده بود.

در یک سال گذشته بیش از ده گروه کوچک شیعه مشابه درعراق، اعلام موجودیت کرده و مسئولیت حملات راکتی گوناگون را به عهده گرفتند که به گفته مسئولان امنیتی آمریکایی، جنبه پوششی برای گروه‌های بزرگ‌تر مورد حمایت ایران همچون کتائب حزب‌الله و عصائب اهل حق دارند.

گروه موسوم به «اولیاء دم» نیز یکی از همین گروه‌ها است که پیشتر مسئولیت شلیک سه راکت به اطراف فرودگاه بین‌المللی اربیل در نزدیکی محل استقرار نیروهای آمریکایی در شمال عراق را بر عهده گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size