ترامپ در حال مذاکره برای خرید پلتفرم «FreeSpace» است

ترامپ در تلاش است تا یک سکوی رسانه‌ای مستقل برای خود فراهم کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

منابع نزدیک به دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا روز پنجشنبه 25 مارس 2021 فاش کردند که او با برخی از شرکت‌های دارای برنامه‌های ارتباطی جهت ایجاد یک شبکه اجتماعی برای خودش وارد مذاکره شده است.

به گزارش سایت Axios به نقل از منابع نزدیک به ترامپ، از میان برنامه‌های شبکه‌های اجتماعی که رئیس جمهوری سابق آمریکا و مشاور بخش دیجیتال او «دان سکاوینو» برای خرید آن بحث و بررسی کردند، برنامه‌ای به نام FreeSpace است. این برنامه که یک پلاتفرم ناشناخته‌ای است، هنوز مشخص نیست که چگونه برای دونالد ترامپ خدمات خود را ارائه خواهد داد.

freespace app
freespace app

ترامپ به عدم سرمایه گذاری با پول خود در شرکت‌ها دیگر شهرت دارد. او همواره ترجیح می‌دهد از پول و اموال سرمایه گذاری دیگر شرکت‌ها برای تأمین مالی پروژه‌های خود که نام و لوگوی خودش را حمل می‌کنند استفاده کند.

یک منبع آگاه و نزدیک به ترامپ گفت، او در مورد این شبکه اجتماعی (FreeSpace) تصمیم نهایی نگرفته است. این منبع افزود:«ممکن است ترامپ در این هفته جلساتی با چندین شرکت دیگر برگزار کند».

برنامه FreeSpaceچیست؟

برنامه «FreeSpace» یک شبکه اجتماعی است که خود را به عنوان پشتیبان توسعه علمی معرفی می‌کند .این شبکه علم را ابزاری برای تقویت عادات‌های خوب و تبدیل جهان به مکانی بهتر معرفی می کند. این شبکه همچنین به برجسته سازی ارزش‌های مشترک به طوری که افراد به انجام کارهای خوب اعتیاد پیدا کنند، معتقد است. «FreeSpace» همچنین مردم را به اشتراک گذاشتن اقدامات و مطالب روزمره که فکر می کنند ارزش‌هایی به زندگی آنها افزوده است، تشویق می کند.

freespace app
freespace app

پیشتر یکی از مشاوران ارشد دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده آمریکا روز یکشنبه گفت که ترامپ تا دو یا سه ماه دیگر با راه‌اندازی پلتفرم مخصوص خود مجددا به میدان شبکه‌های اجتماعی وارد خواهد شد.

جیسون میلر مشاوران ارشد دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین آمریکا یکشنبه به شبکه خبری «فاکس نیوز» گفت که ترامپ طی دو سه ماه آینده با راه‌اندازی پلتفرم ویژه‌اش مجددا پا به عرصه شبکه‌های اجتماعی باز خواهد گذاشت.

اقدام ترامپ در راه‌اندازی پلتفرم خاص او پس از آن صورت می‌گیرد که شبکه‌های اجتماعی نظیر «تویتر» و «فیسبوک» و دیگر آن در پی حمله 6 ژانویه به ساختمان کنگره، حساب‌های رئیس جمهوری پیشین آمریکا را مسدود کردند.

جیسون میلر سخنگوی ترامپ در کمپین انتخاباتی 2020 به شبکه خبری فاکس نیوز گفت که ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا با پلتفرم جدید ویژه او که می‌تواند «بازی را کاملا بازتعریف کند» مجددا به صحنه شبکه‌های اجتماعی قدم خواهد گذاشت. اما مشاور ارشد ترامپ جزئیاتی در این‌باره ارائه نکرد.

این در حالی است که شبکه «توئیتر» پیشتر اعلام کرد که تحقیقاتی بین‌المللی را برای کاربران خود درباره قواعدی که می‌باید از سوی توئیتر در تعامل با رهبران جهان اتخاذ شود، آغاز کرده است.

شبکه توئیتر اعلام کرد که در این مورد با کارشناسان حقوق بشر، سازمان‌های جامعه مدنی و استادهای دانشگاهها در جهت ارتقای قواعد خود در این زمینه مشورت خواهد کرد.

این آگهی‌ها پس از تعلیق حساب‌های کاربری دونالد ترامپ از سوی توئیتر و دیگر پلتفرم ‌های الکترونیک اعلام می‌شود که این تدابیر انتقادهایی را از سوی طرفداران ترامپ در پی داشت هر چند مخالفان ترامپ اقدام توئیتر و دیگر شبکه‌های اجتماعی در مسدود کردن حساب‌های کاربری او را «با تاخیر»، عنوان کردند.

هفته گذشته شبکه «فاکس نیوز» از دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا درباره احتمال نامزدی او برای انتخابات سال 2024 سوال کرد او در پاسخ گفت:«بنا به همه نظرسنجی‌ها، می‌خواهند که من بار دیگر نامزد شوم.. من اما این را بررسی خواهم کرد و خواهیم دید».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید