ویدیو؛ لحظه ترور افسر «اعدام‌های میدانی» در لیبی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمود الورفلی که از او در لیبی به عنوان «افسر اعدام‌های میدانی» یاد می‌شود، روز چهارشنبه 24 مارس 2021 در شهر بنغازی ترور شد. ویدئوی ترور او در در 24 ساعت گذشته به شکل گسترده‌ای در رسانه‌های اجتماعی بازنشر شد.

افراد مسلح ناشناس الورفلی بعد از ظهر روز چهارشنبه را با شلیک به وی و یکی از همراهانش در شهر بنغازی در نزدیکی «دانشگاه پزشکی العرب» ترور کردند. منابع امنیتی لیبی گفتند که در این حمله الورفلی و پسر عمویش کشته شدند.

محمود الورفلی، یکی از فرماندهان نظامی نیروهای موسوم به ارتش «ملی لیبی» بود او از سوی دادگاه کیفری بین الملل تحت تعقیب بود.

این منابع به خبرگزاری فرانسه گفتند، یک خودروی تویوتا در کنار خودروی الورفلی متوقف شد و قبل از فرار به سمت وی آتش گشود. سخنگوی نیروهای «ارتش ملی لیبی» نیز در صفحه فیس بوک خود این خبر را تایید کرد.

الورفلی به دلیل دست داشتن در اعدام میدانی حداقل 33 نفر توسط دادگاه کیفری بین المللی تحت تعقیب بود. او به دلیل نقض جدی حقوق بشر از دسامبر 2019 در لیست تحریم های وزارت خزانه داری آمریکا قرار دارد.

آخرین حضور الورفلی در ابتدای ماه جاری بود. ویدیویی از منتشر شد که نشان می‌داد الورفلی شعبه شرکت خودروسازی «تویوتا» در شهر بنغازی را تخریب می کرد. او با تخریب شعبه به دلیل افزایش قیمت کالاهایش، مالک شعبه تویوتا در لیبی را به مرگ تهدید کرده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید