نشست مجازی کشورهای عربی برای بررسی تحولات امنیتی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزرای کشور کشورهای عربی روز پنج‌شنبه 25 مارس 2021 در نشستی مجازی و در چارچوب نشست‌های دوره سی و هشتم شورای وزاری کشور عرب با هم دیدار و درباره آخرین تحولات امنیتی منطقه با یکدیگر گفتگو کردند.

هیات پادشاهی عربی سعودی در این دیدار به ریاست شاهزاده عبدالعزیز بن سعود بن نایف بن عبدالعزیز وزیر کشور سعودی و رئیس افتخاری شورای وزرای کشور عرب حضور یافت.

وزیر کشور سعودی در سخنان خود در این نشست به دستاوردهای نهادهای امنیتی در زمینه چالش‌ها و متغیرهای امنیتی منطقه‌ای و جهان اشاره کرد و گفت که این دستاوردها موجب تقویت رابطه این نهادها و شهروندان شده و آگاهی شهروندان درباره نقش نهادهای امنیتی را افزوده است. به گفته شاهزاده عبدالعزیز شهروندان همینک دریافته‌اند که همکاری با نهادهای امنیتی موجب موفقیت این نهادها در ماموریت‌های محوله می‌شود.

شاهزاده عبدالعزیز بن سعود بن نایف بن عبدالعزیز
شاهزاده عبدالعزیز بن سعود بن نایف بن عبدالعزیز

او تروریسم را مهم‌ترین تهدید پیش روی منطقه عربی دانست و گفت که مواجهه با خطرات امنیتی که اکثر کشورهای عربی را تهدید می‌کنند، از مهم‌ترین اولویت ‌های همکاری‌های عربی است.

رئیس افتخاری شورای وزرای کشور عرب توضیح داد: «تقویت دستاوردهای حاصل در مقابله با سازمان تبهکار داعش نیاز به هوشیاری امنیتی دو چندان و همکاری مستمر بین کشورهای عربی در زمینه اطلاعات و داده‌های امنیتی است.»

محمد بن علی کومان دبیرکل شورای وزرای کشور عرب هم در این مراسم سخنرانی و از شاهزاده عبدالعزیز بن سعود وزیر کشور سعودی و دیگر وزرای کشور برای حمایت از این شورا و تقویت فعالیت‌هایش تشکر کرد.

در این مراسم سرلشکر ستاد عثمان علی الغانمی وزیر کشور عراق ریاست دوره سی و هشتم شورای وزرای کشور عرب را از سرلشکر عزالدین الشیخ علی وزیر کشور سودان تحویل گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید