عامل تیراندازی مرگ‌بار کلورادو به پارانویا مبتلا بود

در جریان تیراندازی 10 تن از جمله یک افسر پلیس کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

برادر احمد العلیوی العيسی، 21 ساله، برادر متهم به تیراندازی در کلورادو در آمریکا فاش کرد که او از بیماری روانی پارانویا رنج می برد و در دوره تحصیل شکاک، پرخاشگر و ستیزه‌جو بود.
العیسی به خبرگزاری «CNN» گفت که احمد در سال 2014 به بیماری "پارانویا" دچار شد و همیشه احساس می کرد که تحت تعقیب قرار دارد.
او همچنین توضیح داد که خانواده، او را از نزدیک زیر نظر داشته و سعی کردند او را در آرامش نگه دارند، اما او بیشتر در خود فرو رفته و منزوی شد.

بیماری بدگمانی یا پارانویا

برادر و همکلاسی تیرانداز کلورادو گفت:«او پست‌هایی در صفحه فیسبوک خود منتشر کرده که نشان می‌دهد او گمان می‌کرده مسؤولان دبیرستان سابق وی تلفن او را هک کرده‌اند.»
او در 18 مارس 2019 در یک پست فیس بوکی نوشت: «من فقط کنجکاوم که قوانین مربوط به حریم خصوصی تلفن را بدانم، زیرا فکر می کنم مدرسه قدیمی من تلفن من را هک می‌کرد.»
وی همچنین در 5 جولای 2019 پست دیگری منتشر کرد و در آن ادعا کرد که کسانی تلفن او را هک می کنند و خطاب به آنها نوشت: «بگذارید یک زندگی عادی داشته باشم.»

احمد العيسى
احمد العيسى

پست های بیشتر

علاوه بر این، وب سایت BREAKING 911 از وجود پست های دیگری که توسط احمد العیسی نوشته شده خبر داد. در این نوشته‌ها او در مورد حمله به دو مسجد کریس‌چرچ در نیوزیلند در 15 مارس 2019 که منجر به کشته شدن 51 نمازگزار شد، صحبت کرده است.
این سایت همچنین اضافه کرد که پست های العیسی در حساب شخصی وی در فیس بوک، که اخیراً حذف شده است، نشان دهنده نارضایتی وی از رئیس جمهور پیشین دونالد ترامپ است، اما این سایت تأکید کرد که این امر دلیل وجود انگیزه های سیاسی در این حمله را توضیح نمی دهد.

 العيسى
العيسى

مهاجم منزوی بود

CNNبه نقل از دامیان کروز، که در کلاس پنجم با مهاجم درس می خواند، نوشت: «افراد مختلف به دلیل خلق وخوی او ترجیح دادند با او درگیر نشوند و کمتر با او صحبت کنند. این باعث شد او از تنهایی رنج بکشد.»
خواهر همسر مهاجم نیز در اظهاراتی گفته که او دو روز قبل از حمله، العیسی را دید که با سلاحی بازی می کند که به نظر او شبیه مسلسل است. وی همچنین اضافه کرد که مانند اسلحه هایی بودند که در فیلم های وسترن آمریکایی دیده می شوند.

گفتنی است در جریان تیراندازی که شامگاه دوشنبه گذشته، در فروشگاهی در بولدر در ایالت کلرادو، روی داد، 10 تن از جمله یک افسر پلیس کشته شدند.

عامل این جنایت، احمد العلیوی العيسی، جوان سوری الاصل قبلاً توسط پلیس فدرال FBI شناخته شده بود. طبق آنچه روز چهارشنبه توسط "نیویورک تایمز" نقل شد، مشخص شد که مهاجم در ارتباط با شخص دیگری بود که تحت پیگرد FBI قرار داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید