سفیر بریتانیا در یمن: ایران با پول و سلاح از حوثی‌ها حمایت می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

مایکل آرون سفیر بریتانیا در یمن روز چهارشنبه 24 مارس 2021 تاکید کرد که نقش ایران در یمن بسیار منفی است و تهران با سلاح و پول از شبه‌نظامیان حوثی حمایت می‌کند.

به گزارش «العربیه» مایکل آرون ضمن استقبال از ابتکار پادشاهی عربی سعودی برای ایجاد راه‌حلی جهت پایان دادن به بحران در یمن، تاکید کرد که «ابتکار سعودی هماهنگ با پیشنهادهای مارتن گریفیث فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن است».

سفیر بریتانیا همچنین افزود که کشورش «از دیدگاه ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن درباره اوضاع در یمن حمایت می‌کند».

همزمان شبه‌نظامیان حوثی بی اعتنا به تلاش‌های بین‌المللی برای پایان دادن به بحران در یمن، به حملات توپخانه‌ای و پهپادی خود علیه اردوگاه‌های آوارگان جنگی در یمن ادامه می‌دهند و در جدیدترین مورد از این قبیل، با حملات توپخانه‌ای و پهپادی اردوگاه‌های آوارگان جنگی در مناطق مختلفی از استان حجه در شمال غرب یمن را هدف قرار دادند.

در این راستا ستاد اجرایی مدیریت اردوگاه‌های آوارگا جنگی استان حجه یمن چهارشنبه اعلام کرد که شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران با حملات توپخانه‌ای و پهپادی شهرستان‌های حیران، حرض، عبس و میدی در شمال استان حجه را نیز هدف قرار دادند.

حوثی‌ها
حوثی‌ها

این ستاد اجرایی وابسته به دولت قانونی یمن در بیانیه خود در این رابطه اعلام کرد که اردوگاه «الدیر» محل استقرار 113 خانوار از آوارگان جنگی یمن از سوی شبه‌نظامیان حوثی هدف حملات خمپاره‌ای قرار گرفته است.

ستاد در بیانیه خود خواستار اقدام‌های عملی بین‌المللی برای بازداشتن شبه‌نظامیان حوثی از حمله به اردوگاههای آوارگان جنگی در استان حج و دخالت فوری سازمان ملل برای متوقف ساختن حملات حوثی‌ها شد که اقدامات آنها نقض قانون بین‌المللی انسانی و قانون حقوق بشر به شمار می‌رود.

این نهاد یمنی سه‌شنبه اعلام کرده بود که 5 زن در حملات توپخانه‌ای شبه‌نظامیان حوثی به اردوگاه‌های آوارگان جنگی در غرب استان مأرب مجروح شدند و حملات توپخانه‌ای باعث تخریب و آتش سوزی در 27 خیمه آوارگان و تخریب 18 مخزن آب در این اردوگاه شده است.

سازمان دیدبان حقوق بشر نیز در گزارش‌های خود ذکر کرده که شبه‌‌نظامیان حوثی از فوریه 2021 به طور گسترده‌ای با گلوله‌های توپخانه و موشک‌ها مناطق پرتراکم انسانی در استان مأرب را هدف قرار می‌دهند و باعث فرار دسته جمعی و آوارگی گسترده ساکنان منطقه و تشدید بحران انسانی شده‌اند و متوقف کردن این حملات ضروری است و حوثی‌ها باید بدون ایجاد موانعی به کمک‌های انسان‌دوستانه اجازه دهند تا به غیرنظامیان که به سبب جنگ در محاصره‌اند رسیده و در میان آنها توزیع شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید