اسراییل درباره حمله به کشتی‌اش با یک موشک ایرانی در دریای عرب تحقیق می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه اسراییل اعلام کرد در مورد هدف قرار گرفتن یک کشتی این کشور با موشک تحقیق می‌کند.

رسانه‌های اسرائیلی روز پنج‌شنبه 25 مارس 2021 گزارش دادند یک کشتی متعلق به اسرائیل اخیرا، با یک موشک ایرانی در دریای عرب هدف قرار گرفته است.

خبرنگار «العربیه» گزارش داد که خدمه این کشتی خارجی بوده و اسرائیلی نبودند. در گزارش «کانال 12» اسرائیل هم ماهیت زیان‌های وارد شده به کشتی، مشخص نشده است.

در این گزارش آمده که دستگاه امنیتی اسرائیل و همچنین مالکان شرکت دارنده کشتی که مقر اصلی آن در حیفا است، از این حادثه مطلع شدند. مقرر شد که کشتی به حرکت خود در مسیر ناوبری دریایی منتهی به هند ادامه دهد.

سازمان امنیت اسرائیل در حال بررسی ابعاد این اقدام تهاجمی نظام ایران است، در حالی که برآوردهای امنیتی اسرائیل نشان می‌دهد که ایران قصد دارد با ضربه زدن به کشتی‌های اسرائیلی در دریای عرب و آب‌های خلیج، جبهه دریایی را علیه اسرائیل بگشاید.

درهمین راستا، «وال استریت ژورنال» نیز در گزارشی در 11 مارس 2021 گزارش داد که اسرائیل دستکم 12 کشتی عازم سوریه را هدف قرار داده که احتمال می‌رود حامل نفت ایران هستند.

انگیزه اسرائیل از این اقدامات نگرانی از این است که از درآمد فروش این نفت برای تامین بازوهای نظامی ایران در خاورمیانه استفاده شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید