جاده‌های ایران 65 درصد بیش از سال گذشته قربانی گرفته‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی که همه نگاه‌ها به آمار مرگ و میر مرتبط با کرونا است، رئیس سازمان اورژانس ایران روز پنج‌شنبه 25 مارس 2021 اعلام کرد که آمار قربانی شدن ایرانیان در تصادفات جاده‌ای نسبت به سال گذشته به میزان 65 درصد افزایش پیدا کرده است.

بر اساس گزارش «خبرگزاری صداوسیما»، پیرحسین کولیوند از مراجعه 149 هزار و 963 نفر به مراکز درمانی خبر داد که 29 هزار 144 نفر آنها بستری شده‌اند. از این تعداد هزار و 741 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری قرار گرفته‌اند.

رئیس سازمان اورژانس ایران، از افزایش آمار حوادث جاده‌ای در نوروز 1400 نسبت به سال گذشته به میزان 65 درصد خبر داد. با وجود همه‌گیری ویروس کرونا که باید کاهش مسافرت و کاهش میزان تصادفات را در پی داشته باشد، میزان تصادفات جاده‌ای افزایش پیدا کرده است.

به باور کارشناسان، «ناایمنی خودروها و جاده‌ها» از عوامل افزایش تلفات جاده‌ای در ایران به ویژه در تعطیلات نوروزی است، محمد شکرچی‌زاده، رئیس مرکز تحقیقات وزارت راه ایران، با بیان اینکه «عمر راه‌های ایران یک سوم دنیا» است تاکید کرد که این رقم به‌ خوبی وضعیت جاده‌های در این کشور و کیفیت این شبکه را نشان می‌دهد.

او مهم‌ترین عامل افت سطح کیفیت جاده‌های ایران و خرابی آسفالت‌ها را «ورود قیر تقلبی به بازار» عنوان کرد. از سوی دیگر، مدت‌هاست کیفیت پایین خودروهای ساخت داخل در ایران و تاثیر آنها در افزایش تصادفات جاده‌ای، مورد انتقاد قرار گرفته است.

خبرگزاری «ایسنا»، 16 ژوئن 2020 گزارش داد که کمیسیون اصل نود مجلس دهم در گزارشی با بیان اینکه پراید و پژو 405 از ایمنی مناسب برای محافظت از جان رانندگان و سرنشینان خود برخوردار نیستند، در گزارش خود اعلام کرد در دو ماهه ابتدایی سال 1398، 5 هزار و 441 نفر با خودرو پراید و 3 هزار و 686 نفر با پژو 405 فوت شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید