تصویری؛ اتوبوس‌های شهری در شهر کابل آغاز به فعالیت کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شهرداری کابل افغانستان اعلام کرد، بس‌های (اتوبوس) شهری کابل پنج‌شنبه 25 مارس 2021 در سطح این شهر آغاز به فعالیت کرد.

شهرداری کابل با انتشار اعلامیه‌ای نوشت: «این بس‌ها به تعداد 200 عراده در 16 مسیر شهر کابل فعالیت خواهند کرد که امروز تنها پنج عراده آن به‌گونه آزمایشی در شهر فعالیت خویش را آغاز نموده است».

بس‌ها ساخت شرکت آمریکایی

به گفته شهرداری کابل، این بس‌ها ساخت یک شرکت آمریکایی است و ظرفیت انتقال 30 مسافر را دارد و همچنان کرایه مسافرین به گونه معیاری گرفته خواهد شد.

محمد داود سلطان‌زوی، شهردار کابل گفت، این پنج عراده بس شهری به‌گونه آزمایشی از مسیرهای «کارته نو و پروژه احمدشاه بابا مینه» این شهر فعالیت خود را آغاز کرده است.

در اعلامیه شهرداری کابل آمده است: «این بس‌ها ازطریق 5 ترمینل و 264 ایستگاه در مسیرهای مختلف عرضه خدمات می‌کند تا علاوه از ایجاد نظم و سهولت شهری در اقتصاد و رفاه شهروندان ممد واقع شود».

بس‌ها ساخت شرکت آمریکایی

در ادامه این اعلامیه ذکر شده: «با استفاده از این بس‌ها در زندگی اقتصادی مردم ما تغییرات مثبت رونما شده و کاهش ازدحام را در حمل‌ونقل شهروندان و ایجاد سهولت شهری را تجربه خواهیم کرد. حفاظت و مراقبت از این بس‌ها که یکی از سرمایه‌های ملی به شمار می‌رود؛ رسالت تمام شهروندان است».

شایان ذکر است که شهر کابل یکی از شهرهای پٌرنفوذ افغانستان است که براساس گزارش‌ها بیش از شش میلیون نفر در این شهر زندگی می‌کنند، اما کمبود بس شهری یکی از عمده‌ترین مشکلات برای حمل‌ونقل شهروندان این شهر گفته شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید