بریتانیا از احتمال فرستادن نیروی نظامی به یمن خبر داد

احتمال فرستادن نیرو به عنوان بخشی از مأموریت سازمان ملل

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا در جلسه مجلس عوام این کشور گفت که استقرار نیروها بریتانیایی در یمن را به عنوان بخشی از مأموریت آینده سازمان ملل منتفی نمی‌داند.

با این حال نخست‌وزیر بریتانیا تأکید کرد که شرایط در یمن باید کاملاً متفاوت از شرایط کنونی باشد. گفتنی است ابتکار عمل سعودی در مورد ایجاد راه حلی برای پایان دادن به بحران یمن از حمایت بین‌المللی روزافزونی برخوردار شده‌است.

این در حالی است که ایالات متحده از اجازه دولت یمن برای ورود چهار کشتی تجاری حامل سوخت به بندر حدیده استقبال کرده‌است و تسهیل راه‌های وصول سوخت و کالاها برای تحویل کمک‌های بشری را بسیار مهم دانست.

ایالات متحده همچنین اعلام کرد که از این تصمیم دولت جمهوری یمن استقبال می‌کند وهمزمان بر این امر تأکید می‌کند که تسهیل وصول سوخت به بازارهای یمن، راه اندازی بیمارستان‌ها را ممکن می‌سازد، و دسترسی به آب و غذا را تضمین کرده و به‌طور کلی به کاهش درد و رنج مردم یمن کمک شایانی می‌کند.

همچنین دولت آمریکا در بیانیه ای خواستار اقدامات بیشتر برای اطمینان از پایان فوری حمله حوثی‌ها به شهر مأرب، آتش‌بس جامع وفوری و نشستن همه طرفها به خاطر یمن و مردم آن در پشت میز مذاکره شد.

در این بین اتحادیه اروپا نیز با استقبال از ابتکار عمل سعودی، آن را مثبت توصیف کرد و آن را گامی به سوی صلح دانست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید