حمله سانسور جدید در ایران با شعار مبارزه با «ولنگاری» در فضای مجازی

رییس سازمان پدافند غیر عامل ایران: فیلترینگ کافی نیست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

غلامرضا جلالی رییس سازمان پدافند غیر عامل ایران از «ولنگاری در فضای مجازی کشور» انتقاد کرد و آن را تقدیم دو دستی به «دشمن» برای اجرای انواع عملیات شناختی در شرایط جنگ اقتصادی دانست.

به گزارش خبرگزاری «ایسنا»، جلالی با اشاره به سخنان چند روز پیش رهبر ایران که به شدت از مدیریت فضای مجازی در کشور انتقاد کرده بود، گفت: «رهنمودهای رهبری در راستای استفاده حداکثری از فرصت‌های فضای مجازی در مسیر پیشرفت و ارتقای ایران اسلامی است.»

علی خامنه ای در سخنرانی نوروزی خود با حمله به نحوه اداره فضای مجازی، این فضا را «ول» توصیف کرد.

جلالی با ابراز این که حکمرانی در فضای مجازی فقط به فیلترینگ خلاصه نمی‌شود، افزود: «شاید سابقه ناقص امنیتی برخی مدیران فضای مجازی و بدفهمی‌ها باعث شده است که آنها مفهوم مدیریت را در فیلترینگ خلاصه کنند!»

این سخنان او از سوی بسیاری از فعالان فضای مجازی، اشاره‌ای به محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تفسیر شد.

جلالی با انتقاد ضمنی از سیاستگذاری‌های دولت روحانی در رابطه با فضای مجازی،گفت: «متاسفانه پروژه شبکه ملی اطلاعات بهع نوان یکی از ارکان حیاتی حکمرانی ملی فضای مجازی درگیر حواشی شده و این پروژه در لایه‌های توسعه خدمات و محتوا پیشرفت چندانی نداشته و حتی شورای عالی فضای مجازی هم نسبت به این وضعیت منتقد است.»

پیش از این ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی در اواخر بهمن 99 از تشکیل کارگروهی برای «مواجهه با خدمات اینترنت ماهواره‌ای» خبر داده بود.

چندی پیش نیز نشریه «صبح صادق» وابسته به سپاه پاسداران با نامیدن نسل جوان و نوجوان کشور به «نسل Z»، آنها را تهدیدی علیه بقای جمهوری اسلامی نامید. این نشریه فضای مجازی را میدان فعالیت این نسل دانست و فعالان در این حوزه را وابسته به آمریکا به شمار آورده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید